Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
İlhan Küçük: Avrupa bizim evimiz ve gelecekte onu nerede gördüğümüz bize bağlı

İlhan Küçük: Avrupa bizim evimiz ve gelecekte onu nerede gördüğümüz bize bağlı

16 Şubat 2021

Hak ve Özgürlükler Hareketi'nden (HÖH) Avrupa Parlamentosu Avrupa'yı Yenile Grubu Üyesi İlhan Küçük, Veliko Tırnovo Sveti Sveti Kiril ve Metodiy Üniversitesi öğrencilerine “İleriye Giden Yol - Gelecek Nesillerin Avrupası!” konulu çevrimiçi bir konferans verdi. AP Milletvekili, pandemi krizi, Avrupa ekonomisinin toparlanması ve AB nezdinde Bulgaristan’ın ulusal çıkarlarının savunulması gibi güncel ve önemli konulara değindi.

Küçük, konferans giriş konuşmasında şu anda her 10 kişilik istihdamdan 7'sinin AB sayesinde yaratıldığının altını çizerek, “Koronavirüs krizi sonrası Avrupa ekonomisi toparlanacak, ama bu ne pahasına olacak? Kesinlikle eski araçlar ve eski modele göre olmamalı, reformlara ve modernizasyona ihtiyaç var. AB’yi bir kriz birliği olarak değil, kriz önleyici bir birlik olarak görmeliyiz. AB, Yeşil Pakt ve dijitalleşme gibi önemli adımlar atma konusunda eşsiz bir şansa sahip ve onunla birlikte Bulgaristan da modernleşme fırsatına sahip” dedi.

AP Milletvekili, vatandaşların AB kurumlarına olan güveni, göç politikaları, sağlık personeli eksikliği ve Avrupa Komisyonu'nun aşılama planının artıları ve eksileri gibi önemli konulara değindi.

Küçük, “Aşıların % 76'sı Avrupa'da üretiliyor, ama AB’nin sınırları içinde kalmıyor, bunun nedeni anlaşmalarda belirsizlik ve şeffaflık eksikliği olması. Bu nedenle Sağlık Komitesi ile Sanayi Komitesi arasında “Ad Hoc” nitelikte teknik komite kurulması önerildi” dedi.

AP Milletvekili, Avrupa'nın küresel bir oyuncu olma hedefine reformlar ve mevcut altyapıda değişiklikler olmadan ulaşılamayacağı konusunda kararlı.

Küçük, “Yarın ne yaparsan, bugünden ve dünden daha iyi yapmalısın” mesajını vererek üniversite öğrencilerine başarılar diledi.

Konferanstan önce AP Milletvekili, üniversitenin rektörü Prof. Dr. Hristo Bondjilov ile görüştü. İkili, üniversitenin gelecekteki gelişimini tartıştı.

Küçük, daha sonra Facebook sayfasında ziyaretle ilgili yaptığı paylaşımına, “Veliko Tırnovo üniversitesi mezunu olmaktan gurur duyuyorum ve okulumu her ziyaretimde mutlu oluyorum” notunu düştü.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS