Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
GERB, SDS ile ittifak halinde seçimlere katılacak

GERB, SDS ile ittifak halinde seçimlere katılacak

17 Şubat 2021

Siyasi güçlerin Bulgaristan’da 4 Nisan’da yapılacak parlamento seçimlerine katılmak üzere Merkez Seçim Komisyonu’na (MSK) kayıt yaptırmaları için son gün sürpriz yaşandı. İktidardaki Bulgaristan’ın Avrupalı Geleceği İçin Vatandaşlar (GERB) partisi, seçimlere Demokratik Güçler Birliği (SDS) ile ittifak halinde katılacağını duyurdu. İki siyasi gücün milletvekili adaylarının isimleri birkaç güne kadar belli olacak. İttifakın aday listeleri bir hafta sonra açıklanacak.

İttifakın seçime katılması için MSK’ya 9999 imza sunuldu. MSK’da yapılan kayıt işlemleri sırasında GERB Meclis Grubu Başkanı Daniela Daritkova ve SDS Genel Başkanı Rumen Hristov’a GERB Milletvekili Toma Bikov ve başka parti yetkilileri eşlik ettiler.

İttifakın seçimlere katılma kaydının yaptırılmasından sonra basına açıklama yapan Daritkova, “İktidarda olduğumuz yıllar boyunca Bulgaristan'ı yeniden inşa etme ve gözle görülür sonuçlara ulaşma iradesine sahip olduğumuzu kanıtladık. Sorumlu olabileceğimizi kanıtladık. Başarı reçetemiz "Çalış, çalış, çalış". Seçmenlere söz verdiğimiz şey de bu. İttifak ortağımız SDS ile birlikte hazırladığımız net hedefler ve öncelikler içeren bir programımız var” diye izah etti.

Daritkova, GERB Genel Başkanı Boyko Borisov’un da liste başı milletvekili adayı olacağını vurguladı.

GERB-SDS İttifakı, Bulgar Sosyalist Partisi (BSP) ve Ataka partisi ile ortaklık yapmasının imkansız olduğunu açıkladı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS