Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.1982 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
17 Mayıs 2021
HABERLER » Bulgaristan
Bulgaristan, aşılanmış turistler için "hızlı yeşil koridorlar" oluşturulmasını destekliyor

Bulgaristan, aşılanmış turistler için "hızlı yeşil koridorlar" oluşturulmasını destekliyor

02 Mart 2021

Başbakan Yardımcısı ve Turizm Bakanı Mariana Nikolova, Avrupa Birliği Turizm Bakanlarının video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiği toplantıda, “Aşılanmış ve Covid-19 hastalığını geçirip iyileşmiş kişiler için "hızlı yeşil koridorlar" oluşturulmasını ve aynı zamanda diğer turistlerin seyahat etme özgürlüğünün kısıtlanmamasını destekliyoruz” diye kaydetti.

Nikolova’nın ifadesine göre bu adım, turizm ekosisteminin ve uluslararası hareketliliğin yeniden canlanmasına yol açacak.

Bakan, güvenli ve sorunsuz seyahat ve açık sınırların turizm sektörünün canlandırılması için gerekli olduğu konusunda kararlıydı. Bu nedenle sektörde kalkınmayı teşvik etmek için gerekli koşulları yaratmak için hem AB düzeyinde hem de ulusal düzeyde koordinasyon ve dayanışmaya ihtiyaç olduğunu söyledi.

Başbakan Yardımcısı, Bulgaristan'ın ulusal ekonomik toparlanma ve sürdürülebilirlik planlarına yönelik fikirlerin turizm için önemli hedeflere ulaşmak için gerekli olduğuna inandığını ifade etti.

Nikolova’nın ifadesine göre, AB'nin İşleyişi Hakkında Antlaşma'nın hedeflerine uygun olarak turizm sektörünün gelişmesine yönelik kapsamlı bir AB stratejisi geliştirilmeli. Bakan, turizm sektöründeki işletmelerin gelişmesi için elverişli bir ortamın teşvik edilmesine yönelik faaliyetlerin özel mali araçlar ve AB Turizm Fonu tarafından desteklenmesi gerektiğine de işaret etti.

Nikolova, Bulgaristan'ın turizm sektörünün toparlanması için bir dizi önlem aldığına dikkat çekti.

AB İç Pazar Komiseri Thierry Breton, sınırların kapatılmaması gerektiği görüşünü desteklediğini, ancak seyahatlerin güvenli olmasının önemli olduğunu vurguladı. Avrupa Komisyonu’nun geçen yıl 172 milyon avro hibe ayırarak turizmi desteklemek için önlemler aldığını hatırlatan AB Komiseri, aşı belgesinin serbest dolaşım konusunda önemli rol oynayacağını belirtti.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS