Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.1982 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
17 Mayıs 2021
HABERLER » Bulgaristan
1 200 öğretmen hasta veya karantinada

1 200 öğretmen hasta veya karantinada

22 Mart 2021

Bulgaristan Ulusal Televizyonu'nun (BNT) “Gün Başlıyor” programına konuk olan Bulgaristan Öğretmenler Sendikası (SBU) Başkanı Yanka Takeva, “Toplam eğitim öğretim kadrosunun % 1'inden daha azı olan yaklaşık 1 200 öğretmen şu anda hasta veya karantina altında bulunuyor” diye kaydetti.

Takeva, eğitim öğretim yılının normal bir şekilde bitmesinin sağlanacağına kanaat getirdi.

Bulgaristan Öğretmenler Sendikası Başkanı, “Kanunen anaokulu çocuklarının ve ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıfların online eğitime geçmesi yasak. Ancak çocuklar ve öğretmenler arasındaki iletişimin sürdürülmesi iyi olacağı için aralarında online iletişim olması gerekiyor. Ebeveynler bu konuda yardımcı olsun” diye çağrıda bulundu.

Takeva, “Bununla birlikte ikinci eğitim öğretim yılını bitiren öğrenciler kaçırdıkları ders konularını telafi etmek zorunda kalacak. 12. sınıf için bu zor olacak. Lise mezuniyet sınavlarına hazırlık materyallerinin hafifletilmesi önerilecek” dedi.

Bulgaristan Öğretmenler Sendikası Başkanı, “Toplumdaki her insan gibi Bulgaristan’daki öğretmenler de korkuyor. Bizim neslimizden hiç kimsenin pandemi yaşayacağı aklına gelmedi. Bu ders kitaplarından, filmlerden bildiğimiz bir şey” diye ifade etti.

Takeva, “Bazı öğretmenler sağlığı açısından korktuğu için uzaktan eğitime geçilmesini istedi, bazıları buna karşı çıktı” diye kaydetti ve ebeveynlerin de tüm toplumumuzda olduğu gibi iki farklı görüşte olduğunu ekledi. Sendikacı, sektörler arası konseyinin önerisine rağmen bahar tatilinin uzatılması teklifinin veliler tarafından reddedildiğine dikkat çekti.

Sofya Bölge Sağlık Müfettişliği Müdürü Danço Pençev, aşılama sürecinin ikinci aşamasında belirlenen vatandaşların Pfizer ve Moderna’nın ürettiği Covid-19 aşıları ile aşılanmasına devam edildiğini söyledi. Onların arasında öğretmenler de bulunuyor.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS