Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.1982 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
17 Mayıs 2021
HABERLER » Bulgaristan
İşverenlerin, işsizleri işe almak için destek başvuruları başladı

İşverenlerin, işsizleri işe almak için destek başvuruları başladı

25 Mart 2021

İstihdam Ajansı, işsizleri işe almak için mali destek almak isteyen işverenlerin başvurularını kabul etmek için bir prosedür başlattı.

2 Nisan 2021 tarihine kadar işverenler, İstihdam Teşvik Kanunu ile düzenlenen istihdam ve işsizlerin eğitimi için teşvik tedbirleri kapsamında teşviklerden yararlanmak için ülkedeki istihdam bürolarına başvuru yapabilirler.

Mali destek işverenlere bu prosedürün başlatıldığı teşvik tedbirleri kapsamında, en az 1 965 yeni istihdam edilen işsiz ve onların bir kısmı için 200'ün üzerinde akıl hocasına yönelik istihdam sübvansiyonu verilmesini öngören 2021 Ulusal İstihdam Eylem Planı kapsamında sağlanıyor.

Staj veya çıraklık için ya da istihdam bürosuna 6 aydan fazla kayıtlı 24 yaş altı veya 50 yaşın üzerinde, ilköğretim ve daha düşük eğitimli olan, 5 yaşına kadar çocuğu olan işsiz anneler ve başka şsizler için işçi ücreti ve ödenmesi gereken sosyal güvenlik primleri için aylık 630 levaya kadar para ödenecek. İstihdam teşvik tedbrleri, tam zamanlı veya yarı zamanlı çalışma seçenekleri sunar. Sağlanan istihdam süresi ve sübvansiyon süresi de 3 ile 12 ay arasında değişir.

Yapılan başvurular 7 Nisan 2021 tarihine kadar değerlendirilecek.

Yukarıda belirtilen prosedürden başka işverenler, belirli işsiz gruplarının istihdamı için diğer teşvik tedbirlerine ve ayrıca işsizlerin mesleki eğitimine ve mikro, küçük ve orta ölçekli işletmelerde çalışanların temel yeterlilikleri konusunda eğitime yönelik tedbirlere de başvurabilirler.

Aynı zamanda İstihdam Ajansı, işsizlerin başka bir bölgede iş arama veya girişimcilik konusunda hareketliliklerini teşvik etmek için işsizlere mali destek sağlar.

Her istihdam bürosu, istihdamı teşvik etmek için çeşitli programlar ve önlemler kapsamında işverenlere veya işsizlere mali destek verilmesini sağlayan kaynaklara sahip.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS