Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.1982 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
09 Mayıs 2021
HABERLER » Bulgaristan
Bulgaristan’ın 44. Halk Meclisi son oturumunu gerçekleştirdi

Bulgaristan’ın 44. Halk Meclisi son oturumunu gerçekleştirdi

25 Mart 2021

44. Halk Meclisi, 25 Mart günü kapanış oturumunu gerçekleştirdi. 194 milletvekilinin katıldığı Meclis Genel Kurulu toplantısında Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) partisi dışındaki Mecliste temsil edilen partilerin Meclis kapanış bildirileri bir saatten kısa bir sürede okundu.

Meclis Başkanı Tsveta Karayançeva, seçimlerin düzenlenmesine yardımcı olan gönüllülere teşekkür etti.

İktidardaki GERB partisinin Meclis Grubu Başkanı Daniela Daritkova, “Meclis her zaman zorluk seviyesine göre hareket etmedi " dedi.

Daritkova’nın ifadesine göre, eksikliklerine rağmen bu Meclis işlevini yerine getirdi-bir hükümet kurdu, seçmenlerin iradesinin gasp edilmesine izin vermedi, nispeten istikrarlı bir ortam sağladı, ülkemiz kaosa sürüklenmedi ve hükümetsiz kalmadı”.

Bulgar Sosyalist Partisi (BSP) Genel Başkanı Kornaliya Ninova, 44. Halk Meclisinin yürütme organını kontrol etmek yerine "tek adamın, yani Başbakanın iradesinin uygulayıcısı” haline geldiğini söyledi.

İktidar ortağı İç Makedon Devrimci Örgütü (VMRO) ve Bulgaristan’ın Kurtuluşu İçin Ulusal Cephe (NFSB) patilerinden oluşan Birleşik Vatanseverler İttifakı Eş Başkanı İskren Veselinov, “Birleşik Vatanseverler İttifakı, HÖH’ü dengeleyici konumundan uzaklaştırdı ve üç partili, totaliter rejim dönemi sonrası siyasi iktidar modelini dengesiz hale getirdi” dedi.

HÖH Genel Başkanı Mustafa Karadayı, Facebook sayfasında yaptığı paylaşımda, “Bugün Ulusal Meclis kurumunun aşağılanması sona eriyor” dedi.

Karadayı, 44. Halk Meclisi için tipik uygulamalar olarak, yasaların Anayasa ve yönetmeliklere aykırı olarak oylanmasına, bütçe taslaklarının yürütme organları için imzalı bir boş çek olarak kabul edilmesine, yasaların yasalaşmadan önce değiştirilmesine ve kamu fonlarının popülist harcamalarına dikkat çekti.

Çevre ve Su Bakanı Emil Dimitrov (Revizoro), 44. Halk Meclisinin son genel kurulunu onurlandıran tek hükümet temsilcisi oldu.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS