Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.1982 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
06 Mayıs 2021
HABERLER » Kırcaali
Ardino’da park yenileme çalışmaları başlıyor

Ardino’da park yenileme çalışmaları başlıyor

01 Nisan 2021

Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban ve Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram, "Ardino Kasabasında Halkın Kullanımına Açık Bir Parkın Yenilenmesi" projesinin faaliyetlerinin yürütülmesi için kurulan şantiyenin açılışını yaptılar.

Şantiye açılış töreninde Belediye Başkan Yardımcısı Necmi Mümünhocov, proje uygulayıcısı Solak M.S. Şirketi Müdürü Metin Solak, Kırcaali “Ecoengineering” yapı denetim şirketinin temsilcileri ve Ardino Belediyesi Mimarlık, Bayındırlık İşleri ve Belediye Mülkiyeti Daire Başkanı Müh. Rosen Haciev de hazır bulundular.

Belediye Başkanı, “Hazırladığımız, Avrupa Birliği (AB) destekli operasyonel programlarının prosedürleri kapsamında destek başvurusunda bulunduğumuz ve destek hakkı kazanarak Ardino ilçesinde uyguladığımız projelerimiz rekabete dayalı” diye kaydetti.

Proje, parkta değişim yapılmasını, park içi yol ağının daha da geliştirilmesi ve kaldırımların yenilenmesini, park içi yol ağının, kaldırımların ve çiçek alanlarının bahçe bordürü yapılarak şekillenmesini, oyun alanının genişletilmesi ve yenilenmesini, kaykay pisti kurulmasını, anıt levhanın etrafındaki alanın yeni park içi yollar, kaldırımlar, süs bitkileriyle yenilenmesini, istinat duvarlarının yeniden inşasını ve yeni taş kaplamalar yapılmasını ve Eğridere kenarlarına gözenekli tel örgü çekilmesini, sulama sistemi ve park aydınlatma sistemi kurulmasını öngörüyor.

Projenin uygulanması kamuya açık alanların geliştirilmesine katkıda bulunacak. Proje, Avrupa Kırsal Kalkınma Fonu aracılığıyla Avrupa Birliği (AB) tarafından eş finansman sağlanan 2014 - 2020 Kırsal Kalkınma Programı 7 Nolu Kırsal Kesimlerde Temel Hizmetler ve Köylerin Yenilenmesi Tedbiri 7.2 Her Türlü Küçük Ölçekli Altyapının Oluşturulması, İyileştirilmesi Veya Genişletilmesine Yönelik Yatırımlar Alt Tedbiri kapsamında Ardino-Cebel (Şeyhcuma) Yerel Gelişim Grubu Derneği’nin Toplumların Önderliğinde Yerel Gelişim Stratejisi çerçevesinde finanse edilmekte.

195 502 leva tutarındaki projenin uygulama süresi 36 ay.

Güner ŞÜKRÜ

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS