Defne Mustafa, Ulusal Bulgar Dili ve Edebiyatı Olimpiyatı finaline katılacakSalı, 06 Nisan 2021

Defne Mustafa, Ulusal Bulgar Dili ve Edebiyatı Olimpiyatı finaline katılacak2020/21 eğitim öğretim yılı için Ulusal Bulgar Dili ve Edebiyatı Olimpiyatı Final Turu'na katılacak öğrencilerin isimleri belli oldu.

7. Sınıf Ulusal Bulgar Dili ve Edebiyatı Olimpiyatları finaline katılacak Kırcaali ilçesinden tek öğrenci, bir önceki aşamada muhteşem performans sergileyen Kırcaali Otets Paisiy Lisesi öğrencisi Defne Reyhan Mustafa.

Defne, başarılı bir öğrenci, kalıcı öğrenme alışkanlıklarına, çalışkanlığa ve azme sahip. Girişimci ve sorumluluk sahibi, Bulgar Dili ve Edebiyatı dersine büyük ilgi duyar ve müsabakalara, yarışmalara, olimpiyatlara, ders dışı faaliyetlere yönelik projelere aktif olarak katılır.

Defne, geçen yıllarda "Bilgi Adımları ", "Okuyan Kanguru", "Lyuboslovie" yarışmalarının ulusal aşamalarına katılarak üstün başarılar gösterdi. Şimdiki başarısı şaşırtıcı değil, sebat, azim ve öz disiplininin sonucunda elde etti.

Onun Bulgar Dili ve Edebiyatı öğretmeni Stanka Stamova, ülkedeki akranları ile bilgi konusunda yarışacak Kırcaali Otets Paisiy Lisesi 7.sınıf öğrencilerinden biri olduğu için Defne'nin performansıyla son derece gurur duyduğunu söylüyor.


DİĞER HABERLER