Momçilgrad Belediyesi, Fahri Vatandaşı Hasan Hocaoğlu'nun 80. yıl jübilesini kutladıÇarşamba, 07 Temmuz 2021

Momçilgrad Belediyesi, Fahri Vatandaşı Hasan Hocaoğlu'nun 80. yıl jübilesini kutladıMomçilgrad (Mestanlı) Fahri Vatandaşı ve ünlü masa tenisi antrenörü Hasan Hocaoğlu'nun 80. yıl jübilesi kutlandı. Kutlama programı, Momçilgrad Belediyesi tarafından 12. Dünya Mestanlılar Buluşması programı kapsamında organize edildi.

Programa katılan konuklar arasında Belediye Başkanı İlknur Kazim, Belediye Meclis Başkanı Ersin Ömer, eğitim ve kültürden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Gülüzar İsmail, Bursa merkezli Mestanlı Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Öztürk, Momçilgrad'ı ve bölgeyi yurt içinde ve yurt dışında yücelten tenisçiler ve sporcular yer aldılar. Ünlü antrenöre Momçilgrad Fahri Vatandaşı Fuat Güven, Rodopi 1935 Masa Tenisi Spor Kulübü, D Ticaret Bankası vb. kişi ve kuruluşlar tarafından tebrik mesajları ve çiçekler gönderildi.

Belediye Başkanı İlknur Kazim, yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Birkaç nesil boyunca masa tenisi oyuncuları ve bu alanda uzmanların yanı sıra Momçilgrad'daki masa tenisi tutkunları ve başka hemşehrilerimiz de Hasan Hocaoğlu'nun zaferleri ve başarıları karşısında heyecan duyarak büyüdüler. Momçilgrad İlçesi tarihinin bir parçası olan her şeyden önce bu spora sevgi ve bağlılıkla dolu geçen bu yıllar hem çok hem çok az" diye kaydetti. Belediye Başkanı, Hocaoğlu'na hizmetlerinden dolayı Momçilgrad Belediyesi adına bir onur plaketi takdim etti.

Hasan Öztürk, Hasan Hocaoğlu'nun sporun taşıdığı gerçek değerler lehine fikrini ifade etme konusunda büyük bir saygınlık ve cesarete sahip bir kişi olduğunu kaydetti. Öztürk, ünlü antrenörün ayrıca Mestanlı Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği Onursal Başkanı olduğunu da ekledi.

Hasan Hocaoğlu'na ithaf edilen program, onun hayatı ve masa tenisinde başarılarına ilişkin mültimedya sunumu ile devam etti. Programın sonunda Momçilgrad Belediye Çocuk Kompleksinin (ODK) çatısı altında yürütülen kültür sanat faaliyetlerine katılan genç yetenek Nur Mustafa ünlü antrenörü seslendirdiği bir şiirle selamladı.

Hasan Hocaoğlu, masa tenisi tarihimizin önemli isimlerinden biridir. Hoca lakabıyla tanınan antrenör, daha sonra Avrupa şampiyonu olan Daniela Gergelçeva'nın masa tenisi yeteneğini keşfetti.

Hocaoğlu, uzun yıllar Rodopi 1935 Masa Tenisi Spor Kulübünde oynadı ve kulübün teknik direktörlüğünü yaptı. Onun hocalık yaptığı dönemde kulübün Daniela Gergelçeva, Lilyana Draganova ve Yordanka Koleva'dan oluşan kadın masa tenisi takımı iki kez Bulgaristan şampiyonu oldu.


DİĞER HABERLER