Yanev, siyasi liderleri popülizme sırt çevirmeye ve sorumlu davranmaya çağırdıÇarşamba, 07 Temmuz 2021

Yanev, siyasi liderleri popülizme sırt çevirmeye ve sorumlu davranmaya çağırdıBakanlar Kurulu toplantısında konuşan Başbakan Stefan Yanev, yetkili makamların 11 Temmuz'da yapılacak erken genel seçimlerin adil bir şekilde düzenlenmesine yönelik çalışmalarının şimdiden sonuç vermeye başladığını belirtti.

Yanev, "Seçimlerin şeffaf ve adil bir şekilde yürütülmesinin sağlanması için her türlü çaba gösterilecek. Yetkililerin oy satın almaya karşı çalışmaları şimdiden sonuç veriyor. Bulgaristan vatandaşları kendilerini güvende hissederek seçimlerde oy kullanabilir" dedi.

Başbakan, siyasi parti liderlerini popülizme ve halkla ilişkiler faaliyetlerine sırt çevirmeye ve sorumlu davranmaya çağırdı. Yanev'in ifadesine göre, gelecek hükümet istikrarlı olmalı ve önemli kararlar almalıdır. Başbakan, ana hedefin ekonomik istikrarın sağlanması olduğuna dikkat çekti.

Yanev, "Amaç, bir sonraki Parlamentonun aynı zamanda etkin olması, yapılacak erken seçimlerin yükünü yansıtması ve devletin geleceği ile ilgili kararlar almasıdır" diye ekledi.

Başbakan, "Seçimler demokratik sürecin temelidir. İnsanların sorumluluklarının hepimize taşındığı bir andır. Biz toplum olarak, yetkililer olarak, medya olarak sorumlu bir şekilde çalışmalıyız, gelecekte müreffeh bir Bulgaristan'a sahip olmak için her birimiz kendi rolünü oynayarak çalışmalıyız" diye ifade etti.


DİĞER HABERLER