Çernooçene halkı makineli oylamaya hazırÇarşamba, 07 Temmuz 2021

Çernooçene halkı makineli oylamaya hazırÇernooçene (Yenipazar) ilçesi sakinleri elektronik oylama makineleri ile oy kullanma denemesine katılarak Kırcaali Bölge Seçim Komisyonu üyelerinden makineli oylama hakkında gerekli bilgileri aldılar.

Çernooçene'deki Halk Kültürevi binası önünde kurulan tezgahta Çernooçene ilçesinden sorumlu Kırcaali Bölge Seçim Komisyonu üyeleri Necatin Salim ve Violeta Djarova, seçmenlere elektronik oylama makineleri ile nasıl oy kullanıldığını pratikte gösterdiler.

Geleneksel olarak çarşamba günü ilçe merkezinde kurulan Çarşamba Pazarına gelen bölgedeki insanlar oylama makineleri ile oy kullanma denemesine büyük ilgi gösterdiler. Onlar elektronik oylamanın kolay ve hızlı yapıldığını söylediler.

Pazar günü yapılacak erken genel seçimlerde 300'ü aşkın seçmenin oy kullanacağı 17 sandıkta elektronik oylama makineleri ile oy kullanılacak. Söz konusu sandıklar Çernooçene, Bojurtsi (Keneler), Patitsa (Ördekler), Svobodinovo (Mürsemler), Jitnitsa (Hambarcılar), Vodaç (Kılavuzlar), Beli Vir (Mındırağaç), Dyadovsko (Dedeköy), Daskalovo (Mollamusalar), Minzuhar (Kalfalar), Petelovo (Horozlar), Lyaskovo (Pındıcak), Gabrovo (Gabra), Komuniga (Kuşallar) (iki sandık), Paniçkovo (Çanakçı) ve Kableşkovo (Şabanlar) köylerinde kurulacak.

İsmet İSMAİL


DİĞER HABERLER