Momçilgrad ve Menderes belediyeleri turizm ve tarım alanlarında işbirliği yapacakPerşembe, 08 Temmuz 2021

Momçilgrad ve Menderes belediyeleri turizm ve tarım alanlarında işbirliği yapacakMomçilgrad (Mestanlı) Belediye Başkanı İlknur Kazim ve Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar arasında gerçekleştirilen görüşmede iki belediye arasında tarım alanında anlaşmalar imzalanması konusunda anlaşıldı.

Kayalar, "Menderes, Türkiye'nin önde gelen karanfil ve sebze üreticilerinden biri olup ayrıca 40 km'den fazla kumsala sahip ve çok sayıda turist çekmektedir" diye kaydetti. Menderes Belediye Başkanı, ilçede daimi ikamet eden nüfusunun 100 000 kişi olduğunu ancak yaz sezonunda turist akınıyla birlikte 400 000 kişiye ulaştığını sözlerine ekledi.

İlknur Kazim, şunları söyledi: "Her iki belediyeye de fayda sağlayacak verimli bir işbirliğine sahip olacağımıza inanıyorum. İki belediyenin tarım ve turizm alanlarında işbirliği yapabileceğine inanıyorum ama bu daha başlangıç. Momçilgrad ve Menderes belediyeleri arasındaki ilişkiler, kamusal yaşamın her alanında gelişme potansiyeline sahiptir".

Menderes ilçesinde Momçilgrad bölgesinden göçmen olan birkaç bin kişi ikamet etmekte olup Gümüş Mestanlı adında bir mahalle bile bulunuyor.

Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar ve beraberindeki heyet, İlknur Kazim'in daveti üzerine 12. Mestanlı Daima Kalbimde Dünya Mestanlılar Buluşması programına konuk olarak katılmak üzere Momçilgrad'a geldiler.


DİĞER HABERLER