Momçilgrad'da Geleneksel Türk Yemekleri Gecesi YapıldıCuma, 09 Temmuz 2021

Momçilgrad'da Geleneksel Türk Yemekleri Gecesi Yapıldı

12. Mestanlı Daima Kalbimde Dünya Mestanlılar Buluşması programı kapsamında Geleneksel Türk Yemekleri Gecesi düzenlendi.

Şehrin onlarca sakini ve misafiri, Bolu'nun Mengen ilçesinden usta şef Rafet Erdemir'in hazırladığı spesiyallerin tadına baktılar. Momçilgrad İlahiyat Lisesi öğrencileri Şef Erdemir’e yiyecekleri hazırlarken yardım ettiler. Geleneksel Türk Yemekleri Gecesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin Sofya Büyükelçisinin desteği işe Filibe Başkonsolosluğu tarafından organize edildi. Dünya Mestanlılar Buluşması programına özel konuk olarak katılmak için Momçilgrad’a gelen Filibe Başkonsolosu Korhan Küngerü, selamlama konuşması yaptı. Geceye katılan resmi konuklar arasında Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (BAL-GÖÇ) Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Nursoy ve Bursa Mestanlı Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Öztürk yer aldılar.

Momçilgrad Belediye Başkanı İlknur Kazim, yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Dünya Mestanlılar Buluşması programının bir parçası olduğu için Türkiye'nin Sofya Büyükelçiliğine ve Filibe Başkonsolosluğuna minnettarız. Başkonsolos Sayın Küngerü farklı fikirlere açık bir insan ve daha birçok ortak girişim için fırsatlarımız olacağını biliyorum”.

Dünya Mestanlılar Buluşması programının son günü olan 9 Temmuz 2021’da (bugün) geleneksel bir güreş turnuvası yapılması planlanıyor. Turnuvaya katılacak yarışmacılar saat 09:00'dan itibaren Naim Süleymanoğlu Spor Salonu'nda birincilik için mücadele edecekler. Hasan Semerci Stadı'nda saat 19.30'da başlayacak Dünya Mestanlılar Buluşması programı kapanış konseri gerçekleştirilecek. Programda sahne alacak Elika Dans Grubu, seyircileri dansın büyülü dünyasına taşıyacak. Gösterilerin ardından Momçilgrad Belediyesi fahri vatandaşları ve resmi konuklar tarafından selamlama konuşmaları yapılacak. Selamlamalardan sonra Türk pop müziğinin kraliçesi Demet Akalın sahneye çıkacak.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER