Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7275 Lv.
GBP GBP 2.2004 Lv.
TRL TRL 0.3235 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
10 Aralık 2018
HABERLER
KIRCAALİ BELEDİYESİ 2007 YILI BÜTÇESİNİ KABUL ETTİ

KIRCAALİ BELEDİYESİ 2007 YILI BÜTÇESİNİ KABUL ETTİ

16 Mart 2007

Dün Kırcaali Belediye Meclisi toplantısında 2007 bütçesini kabul etti. Bütçenin mali çerçevesi 33 milyon üzerindedir ve bu değerin 48 % devlet geliri, 52 % yerel gelirlerden oluşmaktadır. 16 755 000 leva değerinde olan 2003 bütçesi ile 2007 bütçesinde gelir dağılımı kısmında farklılık var. 2003 bütçesinde gelirlerin 53 % devler gelirlerinden oluşmaktadır, 2007 bütçesinde ise yerel gelirler devlet gelirlerini geçmektedir. Bu sözleri konuşmasında Kırcaali Belediye Başkanı müh. Hasan Azis vurgladı.
Hasan Azis “ Geçen yılki bütçeye bakış yaklaşık 7 000 000 leva değerinde artış görülüyor. Bütçe tüm kaynakların en iyi dağılımı üzerine kurulmuştur ve belediyenin ekonomik önceliklerini dikkat altına alarak kurulmuştur – avrupa fonlarını en yüksek seviyede kullanmak, sosyal yönlenme ve çağadaş toplum. Bu üç ekonomik unsur belediyenin tüm fonksiyonlarını, etkinliklerini ve sorumluluklarını bağadaştırmaktadır” dedi.

Bütçe 2007de önemli bir unsur ev inşaatçılığı, şehir planlama ve belediye işleridir. Çevresel yapı ve geliştirme ile ilgili destekleme amaçlı çabalar devam etmektedir. Yeni su tesisatları, atık su kolektörleri ve yeni yol kurulması ile ilgili işler devam edecek, başlatılmış olanlar ise sona erdirilecek. Bütçede 11 000 000 leva değerinde ciddi bir yatırım politikası görülmektedir.

Yeni bütçede aksanlardan biri eğitim üzerinedir. Burada yeni bir finansman modeli uygulanacaktır. Bu model birleşmiş gider standartı üzerine kurulmuştur. Yani bir yıl içerisinde tek bir öğrenci bakım ve öğretimi ile ilgili giderleri ve okul ve kreşlerde ki personelin bir yılık maaşlarıile ilgili giderleri birleştiren model üzerine kurulmuştur. Bu modeli uygulamak bu sektörde ki kaynakların daha etkili kullanımını sağalayacaktır. Bütçe 2007 tartışma sırasında kültür derneklerinin binalarını tamir etmek için ek finansman istenilmişti. Belediye başkanı yönetimi tarafından bu konuda finansman sağlanılacağı söz verildi.

Bütçe 2007 projesi Belediye Meclis üyeleri tarafından 2 saat boyunca tartışıldı. Yerel meclis üyeleri tarafından farklı görüşler ifade edilmişti ve somut teklifler verilmişti.

Kaynak: Nesin ÇAUŞ - Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 2847 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2018    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   e-mail: kircaalihaber@gmail.com   Webdesign: SWS