Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7563 Lv.
GBP GBP 2.171 Lv.
TRL TRL 0.257 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
06 Haziran 2020
HABERLER
AVRUPA KOMİSYONU BULGARİSTAN VE ROMANYA’YI ELEŞTİRDİ, ANCAK “ÖNLEYİCİ MADDELERİ” YÜRÜRLÜĞE KOYMADI

AVRUPA KOMİSYONU BULGARİSTAN VE ROMANYA’YI ELEŞTİRDİ, ANCAK “ÖNLEYİCİ MADDELERİ” YÜRÜRLÜĞE KOYMADI

27 Haziran 2007

Avrupa Komisyonu, Bulgaristan ve Romanya’nın Adalet ve İç Düzen alanlarında Ilerleme Raporlarını açıkladı. Raporda, iki ülkeye eleştiriler yöneltiliyor, ancak önleyici madde kullanılması önerilmiyor. Komisyonun Başkan Yardımcısı Franco Frattini’nin tanıttığı raporda ana eleştiriler adalet sistemi, yolsuzluk ve suç olaylarıyla mücadele alanlarında yoğunlaşıyor. İki yeni üye ülkede bazı noksanlar kaydedilse de, bu etapta koruyucu madde uygulanmaması kararlaştırıldı.

Raporda “Bulgaristan ve Romanya ilerleme kaydetti, ancak yargı sisteminde reformlar ve yolsuzlukla mücadelede daha yapılması gereken çok iş var” denildi. Adalet, yargı, Avrupa fonlarının yönetimi, gıdaların güvenliği konularında her iki ülkede de eksiklikler kaydedildi, Bulgaristan’da havacılık güvenliğinde de sorunlar olduğunun altı çizildi.

AK’nin ülkemize getirdiği en ciddi eleştiriler, yolsuzluk olaylarıyla mücadelede neticeler alınmamasıyla ilgili. Bulgaristan İlerleme Raporu, suç olaylarıyla mücadelede gerçek sonuçlar alınmadığı da öne sürüldü. Belgede eleştirilen noktalardan bir diğeri, Bulgaristan’da üst mevkilerde bulunan zanlıların cezaevlerine girmemesi ve onlara karşı cezai işlem yapılalamsı konusundaydı.

Avrupa İşlerinden Sorumlu Bakan Gergana Grınçarova, AK’nin Bulgaristan İlerleme Raporunu dengeli ve objektif olarak niteledi. Bakan Grınçarova, Avrupa Komşsyonu’nun Sofya Temsilcisi Michael Humphres ile ortak basın toplantısı düzenledi. Grınçarova, Bulgaristan ile AK arasındaki gözetim mekanizmasının ortadan kalkması için yeterli kadar gerekçe olduğu zaman gerçek manada memnun olacağını söyledi.

Michael Humphres’e göre,Bulgaristan’daki gelişme görülüyor ve bunu göz ardı etmemek lazım. Bazı alanlarda ilerlemenin ciddi olduğunu belirtem Humphres, bazı alanlarda daha az olduğunu ve gayretlerin asıl bu alanlarda yoğunlaşması gerketiğini vurguladı. AK’nin Sofya Temsilcisine göre, netice olarak ülkemiz başaracak ve iradeye sahip olduğu için bütün kriterleri yerine getirecek.

Kaynak: Kırcaali Haber/BNR YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKET

BU YIL YAZ TATİLİ İÇİN HANGİ ÜLKEYE GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ?
Türkiye
Bulgaristan
Yunanistan
Kendi ülkemde

Anket Başlangıç Tarihi:
2020-06-02
[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 05 HAZİRAN 2020     

-Toplam PCR Test Sayısı:87 890
-Son 24 Saat PCR Test Sayısı:1 276
-Toplam Vaka Sayısı:2 627
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:35
-Toplam Vefat Sayısı:159
-Son 24 Saat Vefat Edenler:0
-Yoğun Bakımda Olanlar:8
-Toplam İyileşenler:1 390
-Son 24 Saat İyileşenler:68

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS