Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.5966 Lv.
GBP GBP 2.17 Lv.
TRL TRL 0.2104 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
28 Ocak 2021
HABERLER
AVRUPA KOMİSYONU BULGARİSTAN VE ROMANYA’YI ELEŞTİRDİ, ANCAK “ÖNLEYİCİ MADDELERİ” YÜRÜRLÜĞE KOYMADI

AVRUPA KOMİSYONU BULGARİSTAN VE ROMANYA’YI ELEŞTİRDİ, ANCAK “ÖNLEYİCİ MADDELERİ” YÜRÜRLÜĞE KOYMADI

27 Haziran 2007

Avrupa Komisyonu, Bulgaristan ve Romanya’nın Adalet ve İç Düzen alanlarında Ilerleme Raporlarını açıkladı. Raporda, iki ülkeye eleştiriler yöneltiliyor, ancak önleyici madde kullanılması önerilmiyor. Komisyonun Başkan Yardımcısı Franco Frattini’nin tanıttığı raporda ana eleştiriler adalet sistemi, yolsuzluk ve suç olaylarıyla mücadele alanlarında yoğunlaşıyor. İki yeni üye ülkede bazı noksanlar kaydedilse de, bu etapta koruyucu madde uygulanmaması kararlaştırıldı.

Raporda “Bulgaristan ve Romanya ilerleme kaydetti, ancak yargı sisteminde reformlar ve yolsuzlukla mücadelede daha yapılması gereken çok iş var” denildi. Adalet, yargı, Avrupa fonlarının yönetimi, gıdaların güvenliği konularında her iki ülkede de eksiklikler kaydedildi, Bulgaristan’da havacılık güvenliğinde de sorunlar olduğunun altı çizildi.

AK’nin ülkemize getirdiği en ciddi eleştiriler, yolsuzluk olaylarıyla mücadelede neticeler alınmamasıyla ilgili. Bulgaristan İlerleme Raporu, suç olaylarıyla mücadelede gerçek sonuçlar alınmadığı da öne sürüldü. Belgede eleştirilen noktalardan bir diğeri, Bulgaristan’da üst mevkilerde bulunan zanlıların cezaevlerine girmemesi ve onlara karşı cezai işlem yapılalamsı konusundaydı.

Avrupa İşlerinden Sorumlu Bakan Gergana Grınçarova, AK’nin Bulgaristan İlerleme Raporunu dengeli ve objektif olarak niteledi. Bakan Grınçarova, Avrupa Komşsyonu’nun Sofya Temsilcisi Michael Humphres ile ortak basın toplantısı düzenledi. Grınçarova, Bulgaristan ile AK arasındaki gözetim mekanizmasının ortadan kalkması için yeterli kadar gerekçe olduğu zaman gerçek manada memnun olacağını söyledi.

Michael Humphres’e göre,Bulgaristan’daki gelişme görülüyor ve bunu göz ardı etmemek lazım. Bazı alanlarda ilerlemenin ciddi olduğunu belirtem Humphres, bazı alanlarda daha az olduğunu ve gayretlerin asıl bu alanlarda yoğunlaşması gerketiğini vurguladı. AK’nin Sofya Temsilcisine göre, netice olarak ülkemiz başaracak ve iradeye sahip olduğu için bütün kriterleri yerine getirecek.

Kaynak: Kırcaali Haber/BNR YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

28 OCAK 2021     

-Toplam Vaka Sayısı: 217 014
-Son 24 Saat Yapılan Test Sayısı:13 279
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:598
-Aktif Vaka Sayısı:26 448
-Toplam İyileşen Sayısı:181 622
-Toplam Vefat Sayısı:8 944
-Son 24 Saat Vefat Edenler:28
-Aşı Olanların Toplam Sayısı: 32 917

Kaynak: www.coronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS