Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER
KIRCAALİ’ DE SAĞCILAR BSP’SİZ YENİ KOALİSİYON PLANLIYORLAR

KIRCAALİ’ DE SAĞCILAR BSP’SİZ YENİ KOALİSİYON PLANLIYORLAR

02 Temmuz 2007

Bir hafta önce Kırcaali’de sosyalistlerin bölgesel lideri Milko Bagdasarov tarafından ortaya atılan 30 parti ve organizasyonun bir araya gelip HÖH’ e karşı yerel seçimlerde birleşmeleri teklifi sağacıların yerel seçimler için kendi projeleri olduğunu açıkladıklarından gerçekleşmeyebilir. 8 temmuz da Doğan’ a karşı birleşik cephe anlaşması imzalanması bekleniliyor. SDS Kırcaali bölge koordinatörü Dora Hristıova bu toplantıya gitmeyeceğini ilan etti. Onun görüşüne göre etnik oylama kışkırtmak bölge için yararlı olmayacak ve tehlikelidir. Bu nedenden dolayı sağacılar bu tarihten sonra toplanacakmış ve yerel seçimleri kazanmak için kendi projelerini tartışacaklarmış. Onların amacı solculara karşı birleşmek hatta gerekir ise HÖH ile de birleşmek.
Hristova’ya göre bu alternatif toplantıya SDS, DSB, SSD, BZNS, VMRO ve Gergyovden temsilcileri katılacak. NDSV gibi merkez görüşlü olan partileri de davet etmeleri normal olduğunu görüyor. GERB’ in ise ilk önce pozisiyonlarını açıkça ilan etmeleri gerektiğini söyledi. Hristova Sağcıları Kırcaali’ de birleştirecek olan merkez Kırcaali Gelişim Ekonomik Stratejisi olması gerektiğini söyledi.
DSB bölgesel lideri Stoyan Stoyanov kesinlikle BSP ve ATAKA tarafından organize edilen 8 temmuzda bu toplantıya gitmeyeceklerini söyledi. Onun görüşüne göre kazançlı bir birleşme yapmaları için sağacıların yeterli güce sahib olmadıkları ve HÖH ile bir masaya oturmaları söz konusu değil.
VMRO başkanı Krasimir Karakaçanov bu görüşü tuaf olarak yorumladı ve HÖH ile bir masaya oturmak saçma olduğunu söyledi. Karakaçanov “Bulgarların oyunu birleştiren herhangi bi toplantıya gideriz ama ayıran toplantılarda işimiz yok”, dedi.
Sosyalistlerin bölgesel lideri Milko Bagdasarov sokakta ki insanların HÖH’e karşı koalisiyon istediklerinde kesin. Bagdasarov “Tüm diğer projeler HÖH’ ün projeleridir”,dedi. Sosyalist lider HÖH ile belediye başkanının türk, belediye meclis başkanının ise sosyalist olması anlaşması olduğunu kesinlikle redetti.

Kaynak: Nesin ÇAUŞ - Kırcaali Haber« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS