Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7473 Lv.
GBP GBP 2.1232 Lv.
TRL TRL 0.3187 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
23 Eylül 2019
HABERLER
KIRCAALİ’DEKİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN TÜRKÇE ÖĞRETMENLERİNE TEŞEKKÜR MESAJI

KIRCAALİ’DEKİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN TÜRKÇE ÖĞRETMENLERİNE TEŞEKKÜR MESAJI

10 Temmuz 2007

Öğretmenlik kutsal bir meslektir ve bundan dolayı da hakkını verebilmek gerek. Lakin günümüzde bu mesleğin hakkını verebilecek insanlar bir elin beş parmağı kadar olmuş olsa dahi, böylelerini bulabilmek samanlıkta iğne bulmak kadar zordur. Hangi mesleği olursa olsun, sevgiyle yaparak hakkı verilmeye çalışılıyorsa, öğretmenlik de sevgiyle, azimle hakkı verilmesi gereken bir meslektir. Aksi taktirde, o meslek etkisini ve kutsallığını yitirir. Belki de bu sözler her öğretmen için geçerli değildir. Fakat az da olsa mesleğine bağlı öğretmenler vardır. Öyleleri ün, şan ve şöhretle ilgilenmezler. Böylelerinin isimleri gizli kalması topluma karşı işlenmiş bir haksızlıktır. Filibe Üniversitesi „Paisiy Hilendarski“, Kırcaali „Lüben Karavelov“ Şubesi' nde Türkçe dersleri veren Neziha Hasan ile Harun Bekir hocalarımız gerçek birer eğitmen ve okutman olduklarını ıspatlamışlar, herkesin sevgi ve saygısını kazanmayı başarmışlardır. Bunun doğruluğunu sadece bu yıl mezun olan öğrencilerden ve üçüncü sınıflardan değil, üniversitemizde eğitim gören ve görmüş olanlardan da duyabilirsiniz.Öğretmen sadece ders vermez! Zor durumda kalanlara doğru yolu da gösterir. Bunu Harun Bekir ile Neziha Hasan hocalarımız yapmayı başarmıştır.

Sevgili hocalarımız, sizlere herşeyden önce ilginiz, bilginiz ve saygınızdan dolayı sonsuz teşekkür ederiz. Sizler bizlerin daha iyi, daha bilgili, daha insansever, yani bizlere gerçek anlamıyla İNSAN olmayı öğrettiniz. Değerli öğretmenlerimiz, siz bizlere öğretmenlik mesleğinin inceliklerini öğrettiniz. Sizlerden çocukları sevmeyi, onlarla arkadaş olmayı ve aynı zamanda da öğretmen-öğrenci ilişkilerinde mesafeyi korumayı da öğrendik. Sevgili öğretmenlerimiz, bizlere bilginin hayatta altın anahtar değerinde olduğunu öğrettiniz ve bunu içtenlikle yaptınız. Kendimize, ailemize, ulusumuza ve vatanımıza yararlı olabilmemiz için çok çabalar sarfettiniz. Asla bunu görmezlikten gelemeyiz. Değerli hocalarımız, bu yıl mezun oluyoruz, istemesek de yollarımız ayrılacak, fakat emin olabilirsiniz ki, sizlerin verdiği bilgileri, bizler de gelecek nesillere aktaracağız. Bizler için yaptıklarınıza can-ı gönülden teşekkür ederiz. Sağolun kıymetli öğretmenlerimiz!!!


Filibe Üniversitesi „Paisiy Hilendarski“, Kırcaali „Lüben Karavelov“ Şubesi'nde Bulgarca-Türkçe Bölümünde Eğitim Gören 4. Sınıf Öğrencileri

Kaynak: Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 2978 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS