Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
22 Haziran 2021
HABERLER
“ATAKA” PEDER BOYAN SARİEV’İ KIRCAALİ BELEDİYE BAŞKANI İÇİN DESTEKLEYECEK

“ATAKA” PEDER BOYAN SARİEV’İ KIRCAALİ BELEDİYE BAŞKANI İÇİN DESTEKLEYECEK

02 Ağustos 2007

Kırcaali belediye başkanı için ATAKA’nın destekleyeceği aday peder Boyan Sarıevdir. Bu açıklama peder Sarıev ile ATAKA partisinin merkezinde yapılan görüşmeden sonra Volen Siderov tarafından yapıldı.
Siderov açıklamasında şunları söyledi “Ancak burada önemli olan tüm partilerden desteklenebilmesi için inisiyatif komitesi tarafından kaldırılmış bağımsız aday ortada olması gerekir. Bu koalisyon değildir partiler tarafından bağımsız adaya destek demektir. Amaç Doğanın kalesini zedelemek ve oradan zincirleme reaksiyonu sayesinde HÖH egemenliğini bozmak” dedi.
Boyan Sarıev Sofya belediye başkanı ve GERB partisi lideri Boyko Borisov ile Sofya belediyesinde görüştüler. Borisov peder Sarıevi desteklemeye hazır olduğunu açıkladı.
Boyan Sarıev kim?
Boyan Sarıev 5 mayıs 1956 Kırcaali “Jılti Çal” köyünde doğmuş. Sarıev Müslüman ailesinden geliyor fakat Hıristiyanlığı kabul ediyor.
Strelça’ da polis okulunu bitirdikten sonra Krumovgrad’da ve Sofya’da polis çavuşu olarak çalışıyor. 1985 yılında Sofya, Simeonovoda polis okulunu bitiriyor. 1990 yılında temel amacı Pomakları Hıristiyanlık dinine geri çevirmek olan Hıristiyanlık ve gelişim harekatı “Hazreti Yoan Predteçayı” kuruyor. Kendisi ATAKA partisi üyesi.

Kaynak: Nesin ÇAUŞ -Kırcaali Haber« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS