Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
22 Haziran 2021
HABERLER
SİDEROV KEP ATABİLECEK Mİ?

SİDEROV KEP ATABİLECEK Mİ?

11 Ağustos 2007

Okumanın yaşı yoktur. Ancak okumuş olmak, sadece diploma sahibi olmak, bende artık üniversite mezunuyum demek için okuyorsak o eğitimin hiçbir anlamı kalmaz. Ataka lideri Siderov’da böyle anlamsız bir çaba içine girmiş görünüyor. Sırf muhaliflerin ağzını kapatmak için Sumen’deki Konstantin Preslavski Üniversitesinde dini eğitim veren Teoloji bölümüne kaydını yaptırdı.

Geçen yılda üniversiteye girmek amacıyla sınava katılmak istemiş ancak karşısında gazeteci ordusunu görünce arabasından dahi inemeden gerisin geriye evinin yolunu tutmuştu. Bu sene cesaretini toplayan ırkçıların lideri Siderov’un üniversite sınavı sonucunda tam not alarak öğrenim hakkını yeniden kazandığı açıklandı. Neden yeniden. Çünkü, 2002 yılında da aynı bölümde okumuş, daha birinci dönemde iken devamsızlıktan atılmıştı! Eğitim düzeyindeki eleştirilere tahammül edemediğinden atıldığı okula yeniden kaydını yaptıran Siderov bu sefer işi sıkı tutacak gibi.

Bir daha okuldan atılmamak için Sofya ile Sumen arasında mekik dokuyacak olan Siderov’un yüksek not alamaması halinde diploma almasının da mümkün olamayacağının altı çizildi. İnşallah okuduğu bölümün hakkını verir de siyasi rakipleriyle didişirken daha bilinçli, daha tutarlı, daha aklı başında olmayı öğrenir. Ekim ayı içinde yapılması planlanan yerel seçimlerde Kırcali’de HÖH’lü bir kişinin seçilmemesi amacıyla GERB ile birlikte papaz Boyan Sarıyev’i aday göstermekle birlikte papazın Belediye Başkanlığı adaylığına Filibe Ortodoks Kilisesi Metropolitliğinin izin vermemesi karşılığında Sarıyev’inde adaylıktan çekilmesine çok kızan Siderov’un kilise Metropoliti Deldo Nikolay’a FES gönderdiği bilinmektedir. Din adamlarına nasıl davranacağını bilemeyen, haddini aşmada sınır tanımayan ırkçı liderin alacağı dini eğitim acaba aklını başına getirecek mi?

İşte onun için, her kesimdeki halk, liseli damgasından kurtulmak için kendisi de dahil mezun olup kep atma törenini iple çekecek.

Kaynak: Taner BİLGİN- Kırcaali Haber« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS