Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER
AGD, KIZILAY VE TRAKYA BİRLİK İLE İŞBİRLİĞİ YAPARAK, ROMANYA'DAKİ YOKSUL AİLELERE DAĞITILMAK ÜZERE RAMAZAN YARDIMI GÖNDERDİ

AGD, KIZILAY VE TRAKYA BİRLİK İLE İŞBİRLİĞİ YAPARAK, ROMANYA'DAKİ YOKSUL AİLELERE DAĞITILMAK ÜZERE RAMAZAN YARDIMI GÖNDERDİ

04 Ekim 2007

ROMANYA’DAKİ YOKSUL SOYDAŞA ERKEN BAYRAM

Merkezi Edirne’de bulunan Güneydoğu Avrupa Gazeteciler Derneği (AGD), Kızılay Derneği Edirne Şubesi ve Trakya Birlik ile işbirliği yaparak, Romanya'daki yoksul ailelere dağıtılmak üzere Ramazan yardımı gönderdi.

AGD Genel Sekreteri Murat Savaş’ın verdiği bilgiye göre, Romanyalı soydaş gazeteci, AGD fahri üyesi Gülten Abdulla'nın, Romanya'nın Galati kentindeki maddi durumu elverişsiz Türk ailelere Ramazan erzağı dağıtılması yönündeki önerisini kabul eden AGD Yönetim Kurulu, Kızılay Derneği Edirne Şube Başkanlığı'na ve Trakya Birlik'e başvurarak buradan elde ettiği erzakı Romanya'ya gönderdi.

Kızılay Derneği Edirne Şube Başkanı Av. Metin Kıray "Kızılay yoksula, muhtaç olanlara yardım etmekle görevli bir kurum. Yardıma muhtaç kişilerin Türkiye'de veya sınırlarımız dışında olması hiç önemli değil. Önemli olan muhtaç olana yardım etmiş olmak. Böyle bir girişimden haberdar olur olmaz, daha önceden hayırseverlerin bağışlarıyla elde ettiğimiz Ramazan erzakının bir kısmını buraya verdik. Hayırseverlerimizin bağışladığı yardımları muhtaç kişilere ulaştırmaya devam ediyoruz. Edirneli hayırseverlerin Kızılay'a desteği sürdürmelerini istiyoruz" dedi.

Kızılay'ın yanı sıra ve Trakya Birlik'in ürettiği ürünlerden oluşan Ramazan erzakı, Gazeteci Gülten Abdulla ve Türk Birliği tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

Kaynak: Murat Savaş« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS