Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
17 Haziran 2021
HABERLER
KIRCAALİ İLİNDEKİ BELEDİYE BAŞKANLARININ BU YILKİ HEDEFLERİ

KIRCAALİ İLİNDEKİ BELEDİYE BAŞKANLARININ BU YILKİ HEDEFLERİ

08 Ocak 2008

KIRCAALİ BELEDİYE BAŞKANI MÜH. HASAN AZİS:

“Kırcaali’nin ekolojik temizliği hedeflerimizin başında yer almaktadır. Bu yıl ilimizin en büyük çöp deposunun inşaasına başlıyoruz. Bu deponun maaliyeti 20 milyon avro. Diğer önemli projelerimizden biri de Kırcaali’ye atık suyu temizleme istasyonun kurulması. Arda nehrinin düzenlenmesi için 58 milyon leva değerinde bir projemize de başlıyoruz. Hedefimiz bu yıl ki yatırımlar sonucunda en az 300 kişiye yeni iş yeri sağlamak”.

ÇERNOOÇENE /YENİ PAZAR/ BELEDİYE BAŞKANI AYDIN OSMAN:

“Belediyemizin en büyük problemi genç ve tahsilli inşanlarımızın Çernooçene’yi terketmeleridir. Çok sayıda gencimiz Belediyemizde iş kurmaktan kaçınıyor ve diğer büyük şehirlere gidip orada çalışıyor ve orada da kalıyorlar. Bu yıl Belediyemizde 7-8 gencimize iş sağladık. Özel sektörde de bu tür gençlerimizden ihtiyaç var. Belediye yöneticileri daha fazla gencin Çernooçenede kalmaları ve burada gelişmeleri için elinden geleni yapacak”.

KİRKOVO BELEDİYE BAŞKANI ŞUKRAN İDRİZ:

“Bu yıl da Kirkovo’nun şehir olması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bunun için alt yapı çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecek. Tabiki bunun için tüm vatandaşlarımızın desteğinden ihtiyacımız var. Kirkovo şehir olursa iki yıl sonra Makas sınır kapısı açıldıktan sonra bölgemize yatırımların çoğalacağına inanıyorum. 2008 yılında Belediye merkezi ile köyler arasındaki yolların düzenlenmesine devam edeceğiz. Çünkü iyi alt yapılı bir köyün şehir olmasında daha fazla şansı bulunmaktadır”.

CEBEL BELEDİYE BAŞKANI BAHRİ ÖMER:

“Cebel Belediyesinin alt yapı düzenlenmesi başlıca hedeflerimizden biridir. Bu yıl su ve kanalizasyon çalışmalarımız için önemli bir yıl. Bunun için 650 bin leva tahsis ettik. Köylerimizin yol çalışmaları sürecek.”

ARDİNO /İRİDERE/ BELEDİYE BAŞKANI RESMİ MURAT:

“Ardino Belediyesinin yönetiminde yeni usul getireceyim. Bu yıl 3 milyon levadan fazla yatırımların gerçekleşmesini bekliyoruz. Beli Brezi turizm merkezine yerli ve yabancı yatırımcılarının ilgisi büyük. Burada oteller, dinlenme merkezleri yapmak isteyenler için Belediyemiz her türlü yardıma hazırdır.”

MOMÇİLGRAD /MESTANLI/ BELEDİYE BAŞKANI ERDİNÇ HAYRULLA:

“Momçilgrad Belediyesinin en büyük hedefi Belediyenin gelişmesi için Avrupa fonlarından projeler üretip kaynak sağlamak. Bu yılın ilk günlerinde alt yapı ve kanalizasyon için sağladığımız 300 bin avroluk projemizi gerçekleştiriyoruz. Tatul arkeoloji merkezinin restavrasyon çalışmalarına devam edeceğiz. Köy yolları ve kanalizasyon çalışmalarımız da önemli hedeflerimizdendir.“

KRUMOVGRAD /KOŞUKAVAK/ BELEDİYE BAŞKANI SEBİHAN MEHMET:

“Belediye başkanı olarak en büyük arzularımdan biri eski askeri kışlanın bulunduğu yeri değerlendirmektir. Bundan iki yıl önce eski kışlanın bulunduğu yeri Savunma Bakanlığı Belediyemize devretmişti. Kıslanın merkezde bulunması sebebiyle yatırımcıların ilgisini çekmektedir. 2008 yılının önemli projeleri arasında Krumovgada yeni pazar yeri ve otogar yapılması yer alıyor. Gençlerimiz için de yeni eylence merkezleri yapılası ön görülmektedir.”

Kaynak: Kırcaali Haber YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS