Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7563 Lv.
GBP GBP 2.171 Lv.
TRL TRL 0.257 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
02 Haziran 2020
HABERLER
ARDİNO KALKINMA YOLUNDA

ARDİNO KALKINMA YOLUNDA

27 Ocak 2008

Kırcaali İlinin en dağlık ve verimsiz geçen topraklarını içeren Ardino bölgesi insanları dürüstlüğü ve övgüye değer çalışkanlığı ile anılır.
Burasının insanları yoksulluk ve sıkıntılar içinde yaşamları yıllar yılı süre gelmiş, bu günde belli bir standarta varmış sayılamaz.
Buna rağmen yöre insanları inadına direşken ve becerikli geçen kişiler arasında kalırlar.
Bölgenin bir sıra öğretmeni, doktoru, ünlü şairi, yazarı ve diğer uzmanları vardır.
Geçmişte olduğu gibi Demokrasi dediğimiz dönemde de Ardino’nun kalkınması, güzelleşmesi için sıralı çabalar harcanmaktadır.
Son birkaç yıl içinde yapılara verilmesi gereken müspet değerle paralel ,bu yeni Belediye başkanlığı sürecinde, 2008 yılı süresinde gerçekleştirilmesi birinci dereceli görünenlere deyinmekle yetineceğiz.
Herşeyden önce yeni seçilen Belediye Başkanı Resmi Murad’ın çaba ve ön görüşleri sayesinde 2008 yılında altyapı inşaat işleri kategorisine giren birinci dereceli görevlerin yapılmasına toplam 4 milyon 700 bin leva üstünde bir yatırımla başlanacak.
Yollar, su ve kanalizasyon işlerine daha büyük bir önem verilecek. Sular ve çevre bakanlığının sağladığı 1,5 milyon leva yalnız Zdravets semtinin kalkınması için harcanacak.
“Tabiat afetleri ve olağan üstü” olayların neden olduğu ev ve meskem bloklarının sular altında kalmalarını önlemek için Koca ve Alaca nehirlerinin tekneleri temizlenip sahilleri beton duvarla kolay yıkılmaz bir duruma getirilecektir.
“Sapart” programından kazanılan 100 bin leva, diğer milli ve yerli finans kaynaklarından yararlanarak “Çorbacılar- Alankaya” , “Tosçalı- Çamdere” ve başka yolların tamiri için de 500 bin leva cıvarında para harcanacak.
Senelerdir arda kalan sokak ve kasaba meydanlarına da kaldırımlar yapılarak, imkanlar dahilinde asfalt da dökülebilecek.
Başkan Resmi Murad’ın belirttiği gibi geniş kapsamlı inşaat Programının icrası bölgenin kalkınmasında çok müspet bir rol oynayacaktır.

Kaynak: Kırcaali Haber YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 02 HAZİRAN 2020 - SAAT 08:00     

-Toplam Test Sayısı:82 914
-Son 24 Saat Test Sayısı:1220
-Toplam Vaka Sayısı:2 538
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:19
-Toplam Vefat Sayısı:144
-Son 24 Saat Vefat Edenler:4
-Yoğun Bakımda Olanlar:17
-Toplam İyileşenler:1 123
-Son 24 Saat İyileşenler:33All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS