Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7563 Lv.
GBP GBP 2.171 Lv.
TRL TRL 0.257 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
07 Haziran 2020
HABERLER
ATAKA'NIN MÜSLÜMAN FOBİSİ

ATAKA'NIN MÜSLÜMAN FOBİSİ

12 Şubat 2008

Kendisini aşırı milliyetçi olarak tanımlasa da gerçekte ırkçı olan Ataka Partisinin Genel Başkanı Volen SIDEROV, 2008 yılına da hızlı girdi.
Ocak ayının üçüncü haftasında Avusturya’ nın başkenti Viyana’ da bir basın toplantısı düzenleyen Avrupa Birliği’ne üye ülkelerdeki aşırı sağ partilerden Avusturya Özgürlük Partisi lideri Heinz Christian Stranche, Fransız Ulusal Cephe’nin lideri Jean Marie Le Pen ile Belçika’dan Vlaams Belang grubu lideri Frank Vanhecke ve Ataka partisi Başkanı Volen Siderov, kitlesel Müslüman göçmen akınını durdurmak ve Avrupa’nın “İslamlaşması” nı önlemek iddiasıyla yeni bir parti kuracaklarını, küreselleşmenin kötü etkilerini ortadan kaldıracaklarını açıkladılar.
Viyana’daki etkinlik sonrası Ataka’nın proje ve faaliyetlerini açıklayan Siderov, Avrupa’da faaliyet gösteren aşırı sağ görüşe mensup partilerin, Avrupa’nın Müslümanlaştırılmasını engellemek amacıyla birleşmeleri gerektiğini, Müslüman nüfusa sahip ülkelerin Avrupa Birliği’nin sınırlarına dahil edilmesini istemediklerini, AB’nin Hıristiyan geleneklerine bağlı olduğunu, bu konuda aşırı sağ partiler olarak sonuna kadar mücadele edeceklerini, söyledi. Siderov,AB üyesi olan Bulgaristan’da yaşayan Müslümanları hangi dine layık görüyor acaba. İsim değiştirme sürecinde yaşanan acılar unutulmaya çalışılırken şimdi de her geçen gün itibar yitiren Ataka, anlaşılan o ki 2005 seçim dönemindeki şaşaalı günlerine dönmek için Müslüman halkı kullanmak istiyor. Din ayrımcılığını körükleyerek Müslüman halkın özgürlüğünü ellerinden almak hevesinde. Öte yandan ağlamayı da elden bırakmayan Siderov,Ülkede meydana gelen yasa dışı olayların belge ve kanıt olmaksızın partisinin üzerine yıkıldığını, asılsız suçlamalarla partinin yıpratılmasına izin vermeyeceğini, çalışmalarıyla örnek gösterilen bir parti olmak istediklerini iddia etti.
Örnek parti olma gayretlerini süratle icraatlarına yansıtan Ataka şimdi de Ermenilere el attı. Bir türlü Parlamentoda kabul ettiremediği Ermenilere Osmanlı İmparatorluğu döneminde soykırım uygulandığı tezini şehir şehir gezerek Belediye meclislerinde kabul ettirmeye çalışıyor. Filibe ve Burgas’ dan sonra son durak Yambol’du. Ataka’nın onaylanmasını istediği deklarasyonda; “Yambol Belediye Meclisi Osmanlı İmparatorluğu’nda Ermenilere uygulanan soykırını resmi olarak tanımakta ve 24 Nisan tarihini şehitleri anma günü ilan ediyor” denilmektedir. Ataka tüm bunları yaparken bir şeyi göz ardı ediyor. Siderov ’un bu çabalarından Ermeniler pek fazla etkilenmiyor, onu alkışlamıyorlar. Ataka gazetesinin destekçileri arasında ABD’de çalışan Ermeni asıllı bir iş adamının olduğu söylentileri yayılmasına rağmen sessiz sedasız olayları başından takip etmekle yetiniyorlar.
Ataka artık Müslüman ve Türklerle uğraşmaktan vazgeçmesi gerektiği zamanının geldiğini,onlar üzerinden siyaset yaparak oylarını arttıramayacağının bilincine varabilcek mi, en önemlisi de Müslüman fobisini üzerinden atabilecek mi bakalım.

Kaynak: Mustafa MUTLU-Kırcaali Haber YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKET

BU YIL YAZ TATİLİ İÇİN HANGİ ÜLKEYE GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ?
Türkiye
Bulgaristan
Yunanistan
Kendi ülkemde

Anket Başlangıç Tarihi:
2020-06-02
[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 07 HAZİRAN 2020     

-Toplam PCR Test Sayısı:89 902
-Son 24 Saat PCR Test Sayısı:816
-Toplam Vaka Sayısı:2 711
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:43
-Toplam Vefat Sayısı:160
-Son 24 Saat Vefat Edenler:0
-Yoğun Bakımda Olanlar:12
-Toplam İyileşenler:1 545
-Son 24 Saat İyileşenler:17

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS