Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER
EDİRNE VALİSİ MİROĞLU'NUN BURGAS PROTESTOSU

EDİRNE VALİSİ MİROĞLU'NUN BURGAS PROTESTOSU

04 Mart 2008

Edirne Valisi Nusret Miroğlu, Türkiye - Bulgaristan arasında Burgas kentinde yapılacak iki ülke arasındaki sınır ötesi işbirliğini geliştirme toplantısına, Burgas Belediye Meclisi'nin Ermeni Soykırımı'nı tanıması nedeniyle gitmiyor. Miroğlu, "Dostlukla bağdaşmayan davranışların ilk ve son olmasını diliyorum" dedi.

Edirne Valisi Nusret Miroğlu, Bulgaristan'ın Burgas Belediye Meclisi'nin Ermeni soykırımını tanıma kararı üzerine bu kente Perşembe günü yapacakları "sınırötesi işbirliği toplantısı"na gitmeyeceklerini açıkladı.

Bu kararı Bulgaristan'ın Milli Günü nedeniyle Edirne Başkonsolosluğu'nun Edirne Ticaret Borsası Salonu'nda verdiği resepsiyonda açıklayan Miroğlu şunları söyledi:

"Burgas'da gerçekleştirilecek sınır ötesi işbirliği ile ilgili toplantıya katılmama kararı aldığımızı bildiriyorum. Burgas Belediye Meclisi'nin sözde 'Ermeni Soykırımı' ile ilgili aldığı karar bizleri üzmüştür. Dostlukla bağdaşmayan bu davranışların ilk ve son olmasını diliyorum. Biz Bulgaristan'la ilişkilerimize her düzeyde önem veriyoruz. Bulgaristan'ın da bizim hassasiyetlerimizi göz önünde bulundurmasını bekliyoruz" dedi.

Kaynak: Haber22« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS