Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7473 Lv.
GBP GBP 2.1232 Lv.
TRL TRL 0.3187 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
20 Ekim 2019
HABERLER
İKİ KARDEŞ ŞEHİR

İKİ KARDEŞ ŞEHİR

04 Temmuz 2008


Ne güzel değil mi?.. Biri Türkiye’deki Marmara denizinin incisi: Tekirdağ. Diğeri de, Güney Bulgaristan’ın dilber şehri: Kırcaali. Daha beş yıl önce, aralarında kardeş olmuşlar, mukavele imzalamışlar. Kardeşler gibi geçinecekler, gelip gidecekler, dertlerini sevinçlerini bölüşecekler…
Bunları nereden öğrendim, diye soracaksınız belki? Evet, birçok TV seyircisi gibi ben de 03.07.2008 tarihinde TRT İnt programını izledim. Zaten onun yayınlarını her gün deyiver sırasıyla takip etmekteyim. Balkanlara yönelik ne de güzel yayınlar yapmaktadır.
Regaip kandili için okunan canlı mevlitten sonra, bu iki kardeş şehrin kardeşliklerini dile getiren gönül okşayıcı yayınlara geçildi. Tekirdağ Belediye başkanı Sn. Ahmet Aygün Bey, Kırcaali Belediye başkanı Mühendis Sn. Hasan Aziz Bey ile Kırcaali “Ömer Lütfi” Kültür Derneği Müdürü ve “Kırcaali Haber” gazetesinin sahibi Sn. Müzekki Ahmet Bey’i ağırlamaktadır. Bu canlı yayın Tekirdağ şehrinin merkezinde insanlar arasında gerçekleştirilmektedir.
Önce sunucu Nurhayat Günal hanım açılış konuşmasını yapar yapmaz, söz Tekirdağ Belediye başkanı Sn. Ahmet Aygün’e verildi. Güler yüzlü sevecen başkanımız, misafirlerini tatlı bir “Hoş geldin iz”le selâmladıktan sonra, Kırcaali Kültür Derneğinin folklor ekibi “Cebelli Kızlar” oyunuyla herkesin yüreklerini fethettiler. Sn. Ahmet Aygün Beyin kısa ve öz konuşmasından sonra konuklara da söz verildi. Onlar Kırcaali’nin demokrasi döneminde, elde ettiği başarıları ve karşılaştıkları güçlükleri de paylaştılar. Bu samimi ve sıcak hava içerisinde geçen karşılaşma, Tekirdağ Belediyesi dans grubunun muhteşem oyunlarıyla sona erdi.
Böyle güzel komşuluklar yaşanmasını, kim sevmez kim istemez?.. 1990 yıllarına kadar Bulgaristan BKP dikta rejiminde iken bir kapalı kutu idi. O günleri bizler de hep gördük ve yaşadık. Ama 10 Kasım 1989-da Todor Jivkov dikta hükümeti düşünce, yerine demokratik yoldan seçilen bir hükümet kuruldu. Önceleri göz boyamak için birkaç Türk milletvekili parmakla gösterilirken, şimdi ise her İlde onlarca Türk milletvekili, Belediye başkanları ve muhtarlar seçilmektedir. Hangi Bulgar partisi hükümet kurarsa kursun mutlak “Hak ve Özgürlükler” partisiyle koalisyona gidilmektedir. Şimdi Bulgaristan’da bu parti, deyiver bir kilit rolünü görmektedir.
Evet, bütün bunlar hayal değil, birer gerçek oldu. Kapalı kutu olan bu ülke, kapılarını tüm dünyaya açtı. Komşu ülkelerle, eşi görülmedik işbirlikleri yapılmaktadır. Hele Türkiye Cumhuriyeti ile ilişkileri gün geçtikçe derinleşerek iyileşmektedir. Bunun örnekleri işte gözlerimizin önünde. Daha başka boyutlarda da ilişkiler gün geçtikçe artmaktadır. Bütün bunların devamlı ve uzun ömürlü olmalarını temenni ederiz. Dünyada, kardeşlik ve dostluktan daha iyi ne olabilir ki?...

Kaynak: Lâtif KARAGÖZ / Çorlu- Tekirdağ YORUMLAR


Kara Ibrahim Aga 2008-07-06 13:12:34
Kimse yorum yazmadina göre ,ben balim birsheyler karalayim.
Purtrete bakilirsa Tekirdaga güzel kasaba.Deniz de dibinde tam yashanacak bir yer.Her halde havasi da Izmir gibi sicak deyildir?En önemlisi insanlari nasildir bu kasabayin?
Yani Bursa gibi S.Arabistan kilikli halk mi yashiyoru, ve ya Bashbakanin dedi gibi "gyavur" Izmirdekileri gibi mi?
Vallahi oralardan bir yazlik almak gerekiyoru nasil olsa Kircaaliden daha ucuz.
Latif kardeshimize de bir tavsie,bir ülkede Polisler Öretmenlerden fazla maash aliyorsa orada DEMOKRASI yoktur..Bu bütün Dünya ichin gecherlidir öncelikle de Bulgaristan ichin..
fes 2008-07-06 17:25:01
Tekirdağ iyidir; insanı da, bizim rodopların insanıyla aynı mayadandır.

"Onbeş yaşında da Nazife de hanıma.." türküsüyle "Arda boylarına ben kendim gittim..., Yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar..., Aman Eşref, canım Eşref..., Kızılcıklar oldu mu, serelere doldu mu..," türküleri hep aynı kumaşın desenleridir.

Şehrin mimari yapısına baktığımızda Türkiye'nin bütün şehirlerinin karakteristik özelliği burada da aynen vardır.
Nedir o? Plansız programsız, oransız ölçüsüz bir çorbadır Türkiye'nin şehirleri.

Türkler şehrin içinde bir boş yer gördüklerinde, oraya tez elden bir bina dikmezlerse gurdeşen olurlar. Kural muraldan da nefret ettiklerinden, herkes canının çektiğini o saat yapıverir.

Ondan, avrupada aradığın düzeni buralarda arama. Burası Türkiye'dir. Caanım Türkye'm benim!
Kara Ibrahim Aga 2008-07-08 17:45:30
Desene ordada Bulgaristanda gibi alavera dalavera...
Yani bunlari cezalandiracak insanlar ichin rahmetli Tonton ne demishti "Benim memurum ishini bilir".
5-10 sene önce Gurbetchinin biri de öyle bir deneme yapmishti.Bir "gecekondu" kondurmustu.Almanlar yiktirdilar ve öyle bir ceza yapmishlardi adamin akli chikmisti.
"Türkiyede bu normal,burada benim ichin Demokrasi yok demishti" vatandash.
Ayni öyle birisinin Isvichrede birinin inegini becerirken yakalanmasi.Ve mahkemede "Böyle sheyler Türkiyede normal ve dogal".Hakimde yalniz "hayvana eziyetten bir para cezasina charpmish ve serbest birakmisti.
Ama olay asil o zaman bashladi.Isvichre basininda "Türklerin
hayvanlarlan ilishki kurmasi normal de dogalmish" diye haberi patlatinda bütün Avrupa basini üstüne gitti.
Ve Hürriyet gazetesi bu olaya sayfalar ve 1ay ter döktü,olay öyle degil diye..
Tam A.Nesinlik bir komedeydi.
Yani demokrasiyi nasill kullandimizi anlatmak ichin verdim bu örnekleri.Yani sahtekyariz ve sonra neden öyle ve böyle diye kafa yoruyoruz..
fes 2008-07-09 20:55:54
İsviçre'deki o olay inekle değil, eşekleydi. Pek meşhur bir hikayedir, ama uydurulmuş da olabilir.

Yalnız, senin yazdığını okuyunca bazı arkadaşlar tüm sapıklıkları türkler yapıyor sanabilir. Ondan bazı şeyler söylemek zorundayım.

Nekadar doğrudur bilemiyorum, ama bu eşekçilik olayı Killi tasraflarında eskiden yapılıyormuş; en azından bana böyle anlatıldı.

Gün geçmiyor ki, ABD'de veya AB'de Akla hayale sığımayan sapıklıklar yapılmasın.

Avusturaya'da sapık baba Joseph Fritzl kızını 24 yıl boyunca bodruma kapattığını, ve bilmem neler yaptığını hepimiz basından dehşete düşerek takip ettik.

Bulgaristan hapishanelerinde eşcinsel ilişkilerin yaygın olduğu bilinen bir gerçek.

Ben sana bir şey söyliyeyim mi? Bütüm milletlerin arasında en masumu gene türklerdir; inan bana arkadaşım.
Kara Ibrahim Aga 2008-07-10 18:42:59
"Ben sana bir şey söyliyeyim mi? Bütüm milletlerin arasında en masumu gene türklerdir; inan bana arkadaşım."

"Atma be FES din kardeshiyiz"

Ben innadimda, sen bunu yazarken kendin innadin mi?
FES ne AB ne de ABD´de yashamishin böyle sonuchlara nasil varirsin anlamakta güchlük chekiyorum.?
Bunlari ISPATI ichin al kiz arkadashini ve onun arkadashlarini beraber chikin achilin Beyogluna ve Taksime gece 22.00 sonra bakalim ne olii......
Aynisini Bulgaristanda ve ya AB bashka ülkelerde deneye bilirsin,o zaman sonuch ve bilgi sayibi ola bilirsin.
I)nek mi eshek mi tartishmasina girmeyecem,Isvichrede eshek fermleri yok ama Italya da var.Meshur "Mortodela" salami eshek etinden yapilir yani 1 yashini doldurmamish esheklerden 10 sene önce fiyati 42DMti,shimdi bilmiyorum.Yani Italyanlarin bir delikatesi.Ama benim öne chikarmak shey,vatandashlarin görüshleri ve Demokrasi anlayashi,yani kendi menfaatlarina karshi bir sheyse "Demokrasi yok" demektedirler,aynen Reconun tramvay bezletmesi gibi.
fes 2008-07-10 23:48:17
Bak İbram agacım, sosyolojik bir olay hakkında "bu budur" diyebilmemiz için elimizde veri ( danni ) olması lazım. Avrupa'da "eurobarometre" diye bir araştırma kurumu var; toplumların profillerini çıkarmak için anketler yaparak "bu budur" diye raporlar yayınlıyor.

Türklerin diğer milletlerden daha sapık eğlimli millet olduklarını ortaya koyan bir çalışma yapıldı da, ben mi göremedim?

Ben İstiklal caddesine ( beyoğlu- Pera ) çok yakın bir yerde çalışıyorum; benim tanık olmadığım olaylara sen nasıl tanık oldun, anlayabilmiş değilim.
Hasan Cebelli 2008-07-11 17:36:08
Değerli, soydaşlarım Fes ve Kara İbrahim aga, birçok yazıya yorumlar yazıyorsunuz. İşgüzarlığınızdan ve yazma hevesinizden dolayı sizi kutluyorum. Fes kardeşimin genç, fakat birikimli ve Türkçeyi de çok iyi kullanan bir kişi olduğunu tahmin ediyorum. Bu sitedeki birçok yazının altında yorumlarınız var. Hoşuma gitmeyen yanlarınız ise yorumlarınızda sık sık konuların dışına çıkmanızdır. Yazılarınızı okuyan bir edebiyat öğretmeni kompozisyonlarınızı okuduktan sonra yalnızca bu hata için notunuzu % 50 kırabilir. Yorumlarınız için verilen yorum sahasını boş lakırdılarla lütfen doldurmayınız. Kara İbrahim aga sen de kendi köklerini budamaya çalışma. İyisiyle, kötüsüyle bu millet bizim milletimiz, bizler de ona ait insanlarız. Sapkınlar her milletin içinde vardır. Bütün bireyleri normal olan bir millet var mı yer yüzünde!? Türk milletinin yüzünü dışarıya çirkin gösteren asıl Kürt sapıklarıdır. Bir sürünün içinde çürük, çarık yaratıklar mutlaka olacaktır. Bir yazıya yorum yazıyorsanız önce onun değerlendirmesini, sonra irdelenen konuyla ilgili fikirlerinizi paylaşın. Birbirinize sataşıp saldırmanın kime yararı vardır? Biz kinli, küfürlü yazılar okumak istersek Bulgarların sitelerine gireriz. Oralarda Türklüğe karşı en çirkin, en galiz küfürleri bulabiliyoruz çünkü.
Yorumu uzatmak da istemiyorum ama, Kara İbrahim agaya birkaç cümlem var. Ateist mi ateist bir arkadaşım var. Her fırsatta bütün olumsuzlıkları İslâm dinine yüklüyor. Oysa kendisi de dindar bir ailenin oğlu. Öteki dinlere düşmanlığı yok. Bütün alerjisi İslâm'a. Dinin onaylamadığımız tarafları olabilir, lâkin samimi olarak inanmışları incitmeye hakkımız yoktur. Ne de olsa asırlardan beri insanlarımız bu dinle doğup yaşamış ve ölmüştür. Hoşgörü denen şey Türklerin en büyük hasletlerinden biridir. Bunun temelinde de Yuynus Emre ile Mevlâna vardır. Bu kadar
karmaşık ve renli bir fikir aleminde hoşgörüden başka güvenecek bir duygumuz yoktur. Lâtif Karagöz abimize gelince 10'un üzerinde kitap yayınlamış bir şairdir. İki kardeş şehrin dostluğundan duyduğu heyecanı dile getirmiş. Bu heyecanı paylaşmanız gerekirdi. Bu olay bizleri de çok heyecanlandırmış ve sevindirmiştir. Çünkü ziz nereden nereye gelindiğini çok iyi biliyoruz. Sizlere de yakışan budur. Sevgi ve saygılarımla.
fes 2008-07-12 00:34:09
Zaman zaman sınırları aştığımız oluyor tabi; daha saygılı, daha düzeyli tartışabilseydik iyi olurdu elbette.

Eğer bizim hayvan sürüsü olmaktan çıkıp cemiyet olma gibi bir amacımız var ise, sorunlar üzerine fikir tartışmaları yaptığımız ve iç haberleşmemizi sağladığımız bir platformumuz olması lazım.

"Kırcaali haber" böyle bir platform olabilir, ancak katılım ne yazık ki çok düşük. Maalesef!
Kara Ibrahim Aga 2008-07-12 16:05:08
Cebelli,sIkma canini bu sicakta!
Ach bir Efes dinle Baris abiyi,sharkiyin sözlerini iyi dinle:

http://de.youtube.com/watch?v=bRbGe_PzSnI&feature=related
Kara Ibrahim Aga 2008-07-12 16:58:25
Fes,bir yerde "sapik" sözcünü kullanmamishim!Nerden cikariyorsunuz ÖYLE dedimi???
Ama illede bu konuyu getirmek istiyorsan birsey demecem yalniz izle Istanbulun göbeyinde olanllari ve altindaki yorumlari,ben yorum yapmiyacam,sen kendine yap:

http://de.youtube.com/watch?v=0PEbJqhNe1M
Karagöz- Çorlu/Tekirdağ Türkiy 2008-07-12 21:39:14
Sn. FES ve KARA İBRAHİM AĞA,
Sizler, Hasan Cebelli'nin yazdıklarından hiç ders almamışsınız!...Konu üzerinde yorum yapmayacaksanız,
öyle boş boş yazdıklarınızla siteyi meşgül etmeyin! İyisi mi, bunu Siz kendi aranızda çetleşerek yürütün...

12.07.2008
Saygılarımla: KARAGÖZ
Karagöz- Çorlu/Tekirdağ Türkiy 2008-07-12 21:52:24
Sn. FES ve İBRAHİM AĞA,
Sizler, Sn. Hasan CEBELLİ'nin yazdıklarından hiç de ders almamışsınız! Konu üzerinde eğer yazacaksanız, yazmaya devam ediniz! Ama yine de öyle boş boş şeyler yazmağa devam ederseniz,çok ayıp ediyorsunuz!
İyisi mi, bu yazdıkarınızı kendi aranızda yürütünüz!
Lütfen, siteyi böyle saçma sapan şeylerle meşgül etmeyiniz!..

12.07.2008
Saygılarımla: KARAGÖZ
fes 2008-07-13 00:11:44
Karagözüm iki gözüm, sizler super münderecatlı tartışmalar yürütüyorsunuz da, biz mi size engel olduk?

Çıkın ortaya, yazın görüşlerinizi. Kara İbram agayla ben, söz veriyorum susacağız.

Ha görelim sizi bakalım!
Kara Ibrahim Aga 2008-07-13 15:24:43
FES iki havtatadan beri TÜRKIYE KAYNIYORU.
Yani havadan sudan bas etmiyorum siyasi olaylardan.
Ama "birikimli" "bilgili" "hayat tercübeleri büyük" olan abilerden SES chikmiyoru.
Bulgaristanda komunist sistemde ballandira ballandira yazdiklari yazilari var,ama shimdiki kritik durumda sesleri senin ichin neden chikmiyoru?
Onun ichin,Mehmet Türkeri Mehmet Alev,Atasoy,Cebellilin ve Garagözlü abilerimizin bu konuda yazi yazmasini bekliyoruz.Yani olayalari tarihsel bakarak bu duruma nasil geldini?Kimler getirdini?Bu gidishattan memnumlar mi ve ya üzgünler mi?Neden?Bizim Macir chocugu Zekerya Özün yaptiklarini nasil görüyorlar?Türkiyeyin geleceyini nasil görüyorlar?
Yani yazilarini beklemekteyim,48 eleshtiri "katyushasi"
hazirlamishim..Bu konuda yazi yazmayini,shimden sonra
bir saygim kalmaz!
Nedense ichimde bir his var,kimse öyle yazi yazmiyacana???
PS:FES sende konulara eshek inek katma be kardeshim
göriyorsun ahali ragitsiz oluyoru...
LÂTİF KARAGÖZ- Çorlu- Türkiye 2008-07-14 12:16:37
Sn. KARDEŞLERİM: F E S V E İBRAHİM AĞA,
Yapacağımız veya yapamayacağımız işlere girmeyelim! Sizlerin ortaya attıklarınız konular, bizim seviyemizde değildirler!...
Benim yazdığım yazı, Tekirdağ ve Kırcaali arasında yürütülen kardeşlik ve dostluk münasebetleri. Önceleri,Bulgaristandaki dikta rejimi zamanında iki devlet arasında böyle bir yaklaşım varmıydı?.. Niye bu günkü mutlu günlerimizi, iyi münâsebetlerimizi kötüleyelim!...Doğruyu doğru görmek lâzım! Ne olur, gelin güller bahçesindeki eşek dikenlerini övmeyelim de, onları temizleyelim. Huzurlu günler yaratalım! Hoşgörü içerisinde yaşayalım! Bu yaşanası dünya ne Size ve ne de bize kalacak! Er geç hepsimiz de bir gün öleceğiz! Bunu kim değiştirebilir? Ama yaşam koşullarımızı daha da iyileştirmek bizim elimizde değil mi?.. Tüm bunları elde etmek için biribirimize çamur atmakla hiç bir şeye ulaşamayız!..İşte bütün bunları göz önünde bulundurarak,adımlarımızı atmazdan önce iyice düşünelim!...
14.07.2008
Selâmlarımla: KARAGÖZ
fes 2008-07-14 23:41:23
""Bizim Macir chocugu Zekerya Özün yaptiklarini...""

Bizim olduğu şüpheli. Ne zaman gelmiş babaları, ve bulgaristan'ın neresinden gelmişler?

Her sakallıyı baban sanma demişler eskiler.

Zakari Stihin ve Amos Oz diye iki yahudi yazar var. Zakari bulgarca Zahari olur, türkçe ise Zekerya. Oz'un üstüne iki nokta koydukmuydu al san Öz ve bal gibi bir komplo teorisi.

Mesela eskiden Filibe gibi, Eski Zara gibi büyük şeyirlerden gelenlerin secereleri biraz şüphelidir. Dha açık yazalım: ibrani asıllı olma ihtimali çok yüksektir.
İZMİRLİ 2008-07-15 00:09:25
''''''Zakari Stihin ve Amos Oz diye iki yahudi yazar var. Zakari bulgarca Zahari olur, türkçe ise Zekerya. Oz'un üstüne iki nokta koydukmuydu al san Öz ve bal gibi bir komplo teorisi.''''''

Dostum,
kesinlikle komplo teorisi falan değil,
gerçeğin ta kendisi,
gerçekler neden komplo teorisi olsun ki??....

http://video.google.com/videoplay?docid=8808651282392809958&q=oktay+sinanoglu&ei=1rR5SJ-QOZTc2AKG6aS-CwSaygılar
Kara Ibrahim Aga 2008-07-15 11:45:36
"Sn. KARDEŞLERİM: F E S V E İBRAHİM AĞA,
Yapacağımız veya yapamayacağımız işlere girmeyelim! Sizlerin ortaya attıklarınız konular, bizim seviyemizde değildirler!... "

KARAGÖZ dürüstlin ichin saol,ve bashkalarin dedi gibi "Tebrikler",yani Fes ve Izmirli gibi yan chizmemishin ve ishin kolayina kachmamishin!
Shimdi bashka Abilerimizden´de cevaplarini beklemekteyim!!!
"Bizim seviyemizde degildirler"..!!!???
Yoruma gerek kalmamishtir.....

Vay be bütün Macir tayfasindan bir SALIFLER FOREVAR gibi insan yok mu?
Gench 20 yashinda ve Atatürkchüyüm Milletimi Layik ülkemi
severim ve dushmanlara karshi savashmaya da hazirim
Achik VE net.Burdan onu böyle düshüncelerle etishteren Aylesine ve chevresindeki insanlara saygimi sunmak borch biliyorum..
Her halde Atatürkün Türkiyesinde Atatürkün yolunda ve onun yol gösterdi yoldan gitmek SUCH olmushtur...
Ondan dediklerinden birshey yazachaktim,ama bakiyorum da bizim tayfaya-G E R E K M E Z...
"Bana dokunmayan yilan 100 yashasin" a?
Burda Nazi döneminde Papazin yazdiklarini yazmak istiyordum ama degemez........


Aceba Fener mi Galatasaray mi?
G.Ergen bir couca bakacakmish?
A.Pekkan,Diyarbakirda 280 kamera ve 265 gazeteci önünde duva etmishß
M.Erbil yine boshaniyormush?
S.Sayan,bir kadinin hayatini kurtarmishmish?
Ibo son kasetini chikarmish?
Bodrum da,sabahlara kadar ellenceler varmish?
Bunlari bashka arkadashlar devam ettire billirler istedi kadar................

Ey TÜRK GENCHLIYI....

Yok ATAM yok o "APARATLARDAN" artik kalmamish,eskilerde onlari sen zaten IYI bilirsin......
Levent Karagöz 2008-07-15 13:03:00
Babamı bu güzel yazıdan dolayı tebrik ederim!
İyi niyet ve şairlik ruhunı konuştırmuş her zamanki gibi.

Yorumlar hakkında pek iyi bir şeyler düşünemiyorum/söyleyemeyeceğim.
Her telden çalınmış, ama ortada ancak çirkef-çomak hareketleri belirgin olanlar.

Bazı yorumlardan dolayı/Bir noktada türk milletini ne övmek isterin, de ne eleştirmek, haddim değildir ; ne yalan söylerim, ne de yalakalık yaparım!
Cumhuriyet zamanındaki türk insanı olsa, göğsümü gere gere överim, ama şu durumda, özellikle Türkiye'de yaşayan toplumun %80'i yüzünden, türk milletini maalesef övemeyeceğim.
Aziz Nesin üstadımızı bilmeyeniniz yoktur!
Onun bazı sözleri ardından, kimse özeleştiri yapmamıştır, her kez onu eleştirmişti.
Özeleştiri sorumluluğu, empati ile yaşayan insanlarda vardır ancak.
Türkiye'deki bir çok insan için EMPATI kelimesi hiç bir şey ifade etmiyor.

Kimsenin şahsı adına eleştiri yapmıyorum,
gocunan varsa, önce özeleştiri yapsın,
çevresine baksın, haklı olduğu yerlerde yorum yazsın.

Not:Bir kaç türk ve bir bulgar forumda moderatorlük yapıyorum, inanın, çomak sokmak isteyen çok insan
ile karşılaştım, ama bir çoğu,
Barış Manço dehamızın, "Keskin sirke, küpüne zarar"
şarkısını adam gibi dinlememiştir.

Cumhuriyetimizi kuran ulu önderimiz Atatürk'ü saygı ile anıyorum!!
Herkeze saygılarımı sunuyorum.Esen ve sağlıkla kalalım.
Levent Karagöz - Çorlu
İZMİRLİ 2008-07-15 13:55:34
’’Cumhuriyet zamanındaki türk insanı olsa, göğsümü gere gere överim, ama şu durumda, özellikle Türkiye'de yaşayan toplumun %80'i yüzünden, türk milletini maalesef övemeyeceğim.
Aziz Nesin üstadımızı bilmeyeniniz yoktur!’’

Levent kardeşim,
O kadar karamsar olmana gerek yok bence,
Bu günler geçicidir,kendimize güvenelim ve ileriye bakalım,
Aziz Nesin’e gelince,
Bg.’de basılan bütün kitaplarını okudum,
Okurken de çok zevk alıyordum, bazen kahkahalar atığım bile olmuştur kendi-kendime,
Hiç şüpesiz A.Nesin bir mizah-gülmece dahisidir.
Ama A.Nesin bende çok büyük hayal kırıklıkları yaratmıştır,
1984-1986 s. bulgarlar silah ziruyla adlarımızı-dinimizi değiştirirken,
A.Nesinden çıt çıkmamıştır,
Aradan iki küsür sene geçtikten sonra,
SSBC’de perestroyka rüzgarları esmeye başlayınca,
A.Nesin Bulgar yazarlar sendikasına bi mektup yazmıştır,
A.Nesin'in bg. Türklerine karşı olan duyarsızlığını anlayabilen arkadaşlar var mı???

Oktay Sinanoğlu hocamızdan Aziz Nesin yorumu....
http://video.google.com/videosearch?q=oktay+sinanoglu&sitesearch=#Saygılar
İZMİRLİ 2008-07-15 14:01:32
Duzeltme
Oktay Sinanoğlu hocamızdan Aziz Nesin yorumu....

http://video.google.com/videoplay?docid=-4491804874282242657&q=oktay+sinanoglu&ei=sHl8SLOUF4fK2wLou_HRCA
fes 2008-07-15 21:27:56
"" "Tebrikler",yani Fes ve Izmirli gibi yan chizmemishin ve ishin kolayina kachmamishin!""

Ne dediğini bi anlayabilsem, nasıl yan cizdiğimi de anlayacam ama.
CEM AYDIN 2008-08-30 23:22:49
SİZLERDEN BİR RİCAM VAR BULGARDA PASAPORT ÇIKARMAK KAÇ EURO YA MAL OLUYOR ACABA

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS