Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
22 Haziran 2021
HABERLER
TÜRK HALK OYUNLARI EKİBİ SOFYA’YI RENKLENDİRDİ

TÜRK HALK OYUNLARI EKİBİ SOFYA’YI RENKLENDİRDİ

28 Temmuz 2008

Sofya’da düzenlenen Vitoşa 12. Uluslararası Halk Oyunları Festivali’ne katılan Türk ekibi ilgi odağı oldu. Sofya’nın çeşitli bölgelerindeki gösterilere katılan ve Semazen, Âşuk–Mâşuk, Kafkas, Fethiye ve Artvin gibi yöre oyunlarını başarıyla sergileyen İzmir Konak Belediyesi Halk Oyunları Ekibi, festivalin en başarılısı seçildi.

Türkiye, Bulgaristan, Karadağ, Kore ve İrlanda’dan dansçı ve müzisyenler, Sofya caddelerinde renkli görüntüler oluşturdu. Gösterilerinin ardından çeşitli şehirlerden davet alan Türk ekibi, festivalin en başarılı ekibi seçildi.
Ekip, evlenen Miroslav ile Silviya Stefanovi çifti için düzenlenen geceye de katıldı. Festivalde yer alan ülkenin kendi düğün geleneklerini sunduğu gecede Türk ekibi, kına yakılışını ve hediyeler verilişini anlatan oyunu sergiledi.
Bu arada Konak Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ’ı temsil eden Belediye Meclis üyesi İrfan Can, Vitoşa Belediye Başkanı Lyuben Petrov’u makamında ziyaret etti. Can, halk oyunları festivaliyle Amerika, Avrupa ve Asya ülkelerinden gelen halkların kaynaştığını belirtti.

Kaynak: CHA« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS