Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
22 Haziran 2021
HABERLER
KIRCAALİ’DE “KOLAY ÖLÜM” ADLI FİLM TANITILDI

KIRCAALİ’DE “KOLAY ÖLÜM” ADLI FİLM TANITILDI

07 Kasım 2008

Dün “Otets Paisiy” lisesinde Bulgaristan Milli Radyosu muhabirlerinden Emiliya Antonova’nın “Kolay Ölüm” adlı çocuk şiddeti üzerine yaptığı filmi tanıtıldı.
Görüşmede okul müdürleri, Bölge Eğitim Müfettişliği uzmanları, öğretmenler, pedagoji uzmanları, okul psikologları, Belediye İdaresi “Eğitim” Bölümü uzmanları, Çocuk Pedagojisi Odası ve Küçük yaştakilerin Toplum Dışı Davranışlarıyla Mücadele Komisyonu temsilcileri, “Çocukları Koruma” Bölümü, BMÇ Çocuk ve Gençler Meclisi temsilcileri, “Sağlık, Cinsellik, Uyuşturucu” kulübü vb. yer aldı.
Görüşmenin açılışında Kırcaali belediyesi Başkan Yardımcısı Elisaveta Kehayova şunları söyledi: “Bu filmi göstererek Kırcaali belediyesinde gençler, ebeveynleri, her gün artan çocuk şiddeti ile ilgili kurum ve kuruluşlar arasında ilgi uyandırmak istiyoruz.”
Başkan yardımcısı, bu filmin tüm haklarını satın aldığını ve tüm okullarda gösterim düzenleneceğini söyledi.
“Kolay Ölüm” küçükler arasında şiddet konusunu ele alan ilk Bulgar filmidir. Filmin ilk gösterimi bir yıl önce yapıldı. Gazeteci Emiliya Antonova kahramanlarının yaşamlarını tanıtarak toplumu sarsan birkaç olayı gösterdi – Pernik, Plovdiv ve Montana’dan çocukların başka çocukları öldürmeleri. Filmde Sliven hapishanesinden bölümler, korkunç cinayetleri işleyen çocuklarla röportajlar, uzman psikologların fikirlerini sunmakta.
Kırcaali’deki görüşme esnasında Emiliya Antonova şunları söyledi: “Çocukların şiddet eğilimlerinin sorumluluğunu ebeveyninler, okul ve kurumlar birbirine yüklemektedir, şu bir gerçektir ki bu sorumluluk hepimizindir. Sadece tüm toplumun gücünü birleştirerek bu sorunun altından kalkabilir ve çocuklardaki iyiliği destekleyebiliriz.”
Emilya Antonova filmin ikinci kısmını da yapmak istediğini bildirdi.

Kaynak: Kırcaali Haber« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS