Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
22 Haziran 2021
HABERLER
AV. YAZAR MUSTAFA BAYRAMALİ 70 YAŞINDA

AV. YAZAR MUSTAFA BAYRAMALİ 70 YAŞINDA

11 Kasım 2008

Gazetemizin yayın ekibinden, “Recep Küpçü” kültür, sanat ve edebiyat kulübü faal üyesi Av. yazar MUSTAFA BAYRAMALİ 21 Kasım 1938 yılı, doğu Rodoplar’ın bağrında, Kırcaali ili, Ardino (Eğridere) belediyesinin, Brezen (Halaç dere) köyünde dünyaya geldi.
Orta öğrenimini doğduğu köyde, lise tahsilini Ardino kasabasında ikmal ettikten sonra, Sofya Üniversitesi’nin Hukuk fakültesinden mezun oldu.
Emek yaşamına gençlik örgütlerinde görev alarak başladı, belediye başkanlığı ve hukuk danışmanlığı yaptı. Halen Kırcaali’de avukat olarak çalışmaktadır.
Onda edebiyat sevgisi daha öğrencilik yıllarında doğdu. Dönemin Türkçe gazete ve dergilerinde çeşitli yazılar yazdı. Olgunluk çağına girince öykü, fıkra, feyleton edebiyat türleri üzerinde kalem oynattı. Çeşitli yarışmalara katıldı, ödül kazandı. Öykülerinin bir kısmı Türkiye, Yunanistan, Romanya, Kosovo ve başka ülkelerde de yayımlandı.
Yazar, ilk yazdığı öykülerini “ ŞAHİN YUVASI “ adlı kitabında topladı. Derlemeye giren öyküler yaşanmış olayların ta kendileridir. Kesinlikle düş değildir. Dağların, dağlının fısıltısıdır. Kitap Azerbaycan ve İran’ da tanıtıldı.
Kaleme aldığı son öykülerini de yeni kitabında okuyucuya sunmak çabası içindedir.
Yazar iki oğlan babası ve üç torun dedesi.
Kendisine dinamik, sağlıklı, kaliteli, istikrarlı ve uzun metrajlı bir yaşam dileriz.

Kaynak: Kırcaali Haber« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS