Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
22 Haziran 2021
HABERLER
BULGARİSTAN’IN İKİNCİ EN ZENGİN İŞADAMI GÖZALTINDA

BULGARİSTAN’IN İKİNCİ EN ZENGİN İŞADAMI GÖZALTINDA

12 Kasım 2008

Bulgaristan'ın ikinci en zengin iş adamı Hristo Kovaçki'nin gözaltına alınarak, hakkında vergi dolandırıcılığıyla ilgili soruşturma açıldığı açıklandı.
Enerji sektöründe faaliyet gösteren ve servetinin tahmini değeri 700 milyon dolar civarında olan Kovaçki'nin ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldığı bildirildi.
Bulgaristan Ulusal Haber Ajansı BTA'nın haberine göre, geniş çaplı polis operasyonu kapsamında Kovaçki'ye bağlı tüm iş yerlerinde arama yapılırken, firmalarının olası vergi yolsuzlukları soruşturuluyor.
Kovaçki, 2 saat süreyle ifade verdikten sonra Bulgaristan Ulusal Radyosu'na yaptığı açıklamada, rekor düzeyde olan 300 bin leva (150 bin avro) kefaletle serbest bırakıldığını söyledi. Hakkındaki soruşturmaları "garip" ve "şok edici" olarak nitelendiren Kovaçki, istenen para miktarına itiraz edeceğini bildirdi.
Hristo Kovaçki, liderliğini yaptığı LİDER adlı partinin yer aldığı "Napred" siyasi ittifakına destek vermeyi sürdüreceğini söyledi ve sahip olduğu tüm paranın temiz olduğunu öne sürdü.
Bulgar basını, Kovaçki hakkındaki soruşturmaların Avrupa Sahtecilikle Mücadele Ofisi'nin (OLAF) yeni gözetim komisyonunun gelecek günlerde beklenen
Bulgaristan ziyaretiyle ilgili olabileceğini yazdı.
Kovaçki, Polonya'da çıkan "Vprost" dergisi tarafından, Bulgaristan'ın ikinci en zengin iş adamı olarak gösterilmişti. Vprost'un listesinde, 1.35 milyar dolarlık servet sahibi Vasil Bojkov ise Bulgaristan'ın en zengin iş adamı olarak yer almıştı.

Kaynak: Kırcaali Haber« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS