Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
25 Haziran 2021
HABERLER
İÇİŞLERİ BAKANI: 40 BİN KİŞİ DİNLENDİ

İÇİŞLERİ BAKANI: 40 BİN KİŞİ DİNLENDİ

20 Mart 2009

Bulgaristan İçişleri Bakanı Mihail Mikov, son bir yılda toplam 40 bin kişinin telefon ve internet üzerinden yaptığı görüşmelerin takip edildiğini açıkladı.
Mikov, parlamentonun İçişleri Komisyonu üyelerine yaptığı açıklamada, dinlenen kişilerin görüşmelerine ait toplam 330 bin tutanak hazırlandığını söyledi.
İçişleri Bakanı Mikov'un, komisyon üyeleriyle görüşmesinde, sadece ağır suçların takibiyle ilgili olarak GSM ve internet trafiğinin izlenmesine izin veren yasanın ilgili maddelerinin değiştirilmesini istediği kaydedildi.
Mikov'un soruşturma esnasında daha küçük suçlarda gerekli haberleşme takip prosedürlerinin kolaylaştırılmasını talep ederek, polisin böylece suç önleyici tedbirlerde daha başarılı olacağını öne sürdüğü bildirildi.
İçişleri Komisyonu Başkanı Minço Spasov da dinlenen görüşmelerin dökümlerinin sadece İçişleri Bakanlığı değil, Devlet Milli Güvenlik Ajansı (DANS), Ulusal İstihbarat Servisi (NRS) ve savcılıklar tarafından kullanıldığını açıkladı.
Komisyon üyesi milletvekili Tatyana Donçeva ise geçen yıl kendi telefonunun da dinlendiğini anımsatarak, buna rağmen telefon ve internet trafiğin takibine karşı olmadığını söyledi

Kaynak: Kırcaali Haber« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS