Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
TÜM OKULAR 1 HAFTA TATİL

TÜM OKULAR 1 HAFTA TATİL

07 Kasım 2009

Bulgaristan Sağlık Bakanlığı, ülkedeki domuz gribi ve diğer grip türlerinden hastalananların oranının resmi verilere göre binde 21'e çıkması üzerine "ulusal salgın" ilan edilmesine karar verdi.
Bakanlığın kararı çerçevesinde, ülke genelinde üniversiteler dışındaki bütün okullar, pazartesi gününden itibaren bir hafta süreyle kapatılacak. Kültürel ve diğer sosyal toplu etkinliklere de mümkün olduğu kadar kısıtlama getirileceği bildirildi.
Bakanlık, ayrıca hastanelerde sadece acil servis bölümlerinin çalışacağını, bütün hastanelere ziyaretçi girişinin de yasaklandığını açıkladı.
Yetkililer, tiyatro, sinema, bar ve lokantalar için ise şimdilik herhangi bir kapatma kararı alınmadığını belirtirken, vatandaşlara kalabalık yerlerden mümkün olduğu kadar uzak durmaları çağrısında bulundu.
Sağlık Bakanı Bojidar Nanev, ulusal salgın ilan edilmesine rağmen paniğe gerek olmadığını kaydederek, yeterli ilaç stokları bulunduğunu bildirdi.
Bulgaristan'da şimdiye kadar domuz gribinden 5 kişi hayatını kaybetti. Grip salgınından etkilenenlerin sayısının ise 200 bini aştığı tahmin ediliyor.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS