Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.5898 Lv.
GBP GBP 2.2077 Lv.
TRL TRL 0.4142 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
19 Mart 2018
HABERLER » Kırcaali
İBRAHİM BALTALI'YA ÇİRKİN SALDIRI...

İBRAHİM BALTALI'YA ÇİRKİN SALDIRI...

21 Kasım 2009

19 Kasım 2009 tarihinde Dedeağaç Ceza Mahkemesi´nde Büyük Derbent köyünde bulunan Azınlık Okulu´nda görev yapan Yunanlı öğretmen Hara Nikopulu´nun Osman Kaşayka tarafından dövüldüğü iddiası ile açılan davayı izleyen Rodop Rüzgârı Dergisi ve Burası Batı Trakya isimli internet haber sitesinin sahibi İbrahim Baltalı, Yunan fanatiklerin saldırısına uğramıştır. Olay gazetesinin haberine göre Mahkeme binasının çıkışında Hara Nikopulu´ya destek vermek üzere davayı izleyen bir grup Yunanlı fanatik tarafından saldırıya uğrayan İbrahim Baltalı, mahkeme binası yakınlarında bir yere sığınmaya çalışmış ancak başarılı olamamıştır. Polislerin müdahalesi ile sonucu kurtulan ancak saldırganların darbeleri sonucunda yaralanan İbrahim Baltalı, tedavi olmak üzere Dedeağaç Tıp Fakültesi´ne kaldırılmıştır.

Konu ile ilgili olarak Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) Başkanı Halit Habipoğlu, "İbrahim Baltalı´ya yapılan saldırı kabul edilemezdir. ABTTF olarak İbrahim Baltalı´ya yapılan saldırıyı şiddetle kınar, kendisine geçmiş olsun dileklerimiz ile birlikte acil şifalar dileriz. Bununla birlikte bu saldırıyı Batı Trakya Türk Azınlığı´nın haber alma ve medya özgürlüğüne bir saldırı olarak görüyoruz. Faillerin bir an önce yakalanarak hak ettikleri cezayı almaları için yetkilileri göreve çağırırız. Birlik gazetesine göre saldırının gerçekleşmesinden önce T.C. Gümülcine Başkonsolosluğu´nun kapatılması amacı ile yürütülen kampanyada yer alan bazı kişiler fanatik gruba İbrahim Baltalı´yı göstermişler. Haber doğru ise İbrahim Baltalı´ya yapılan saldırı bir grup fanatik Yunanlının bireysel eylemi olarak kabul edilemez. Bu durumda yalnızca Gümülcine Başkonsolosluğu´nun Batı Trakya´daki faaliyetlerinden değil bölgede Türk varlığından rahatsızlık duyulduğu anlaşılmalıdır. Bu nedenle İbrahim Baltalı´ya yapılan saldırı istisnai bir durum olmaktan çıkarak bölgedeki tehlikenin ulaştığı boyutlara işaret etmektedir. Devlet, bireyin can güvenliğini korumaklar yükümlüdür. Hükümet, olayı salt bir fiziki saldırı olarak görmeyip ayrıntılı bir inceleme yürütmeli, sorumluları ortaya çıkarak cezalandırmalıdır. Buradan PASOK Hükümeti´ni harekete geçmeye davet ederiz" açıklamasında bulundu.

Konuşmasının devamında Habipoğlu, "Bu olay sonrasında AGİT Demokratik Kuruluşlar ve İnsan Hakları Ofisi tarafından nefret suçları ile ilgili 2008 Yıllık Raporu´nda Yunanistan´da nefret temelli yalnızca bir olayın yaşanmış olduğunun rapor edilmiş olmasının ne kadar ironik olduğunu söylemek isterim. Nefret suçları ile ilgili asıl sorunun nefret temelli suç ve eylemlerin tanımlanması ve bunun rapor edilmesinde yaşandığı bir kez daha ortaya çıkmıştır" şeklinde konuştu.

Kaynak: Yeni haber

Ziyaretci sayısı: 2632


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Hasan 2009-11-21 11:42:37
Gecmis olsun Ibrahim abi ,yaptigin tehlikelidir bu tur olaylar olacaktir ama siz yilmayin korkmayin yolunuza devam edin .Biz azinliktayiz bu ulkelerde ve o yuzden grup olarak gezerseniz iyi olur ,20 kisilik bir grup olarak mesela .Gencler kahvelerde zaman gecireceklerine karate tekvando gibi dovus sporlarini ogrenmeliler ki boyledurumlarda kendimizi savunabilelim.Hep dayak biz olmayalim
Perperek Papazı Der ki... 2009-11-21 12:24:37
İbrahim abicim geçmiş olsun, Yorgolar Kostalar hep korkaktır hep zayıf gördükleri birine çullanırlar.
Durhan ALİ 2009-11-21 16:23:23
Geçmiş olsun İbrahim kardeşim. Acil şifalar diliyorum.
Rodop dağlısı 2009-11-21 16:29:18
Türkün boynu asla bükülemez! Başın dik, bakışların ufuklar ötesi olduğunu biliyorum. Gene gene geçmiş olsun!
Bir bilen. 2009-11-21 17:03:43
Geçmis olsun Ibrahim Baltali kardesim eski taa Osmanlidan kalan Topraklarda yasiyan Osmanli torunlarina karsi bu gúnlerdede her zamanki gibi milliyetcilik ve hakaret gibi davranis lara maariz kalmaktayiz bilindiyi gibi bunlar fevkalade Yunan ve Bulgar milliyetciliyi ón siralarda rol almakta ve bizler Túrk asilli Bulgaristan vatandasi olarak bunu Balkanlarda en vahsi bir unsur olarak górúyoruz çúnkú bóyle iki vahsi milletin Balkanlarda yúz karasi bir millet gibi górúyoruz bunlarin ne iki sózú birbirini buluyor nede imzaladigi antlasmalar bir birine uyuyor sikistirilinca aman biz bunlari uygun górúrdúk fakaat ónceki yónetimler bu isleri óylesine yapmislar da falan filan saptirmalar yaparlar milliyetcilere gelince her zaman hiç olmayan metni kendini ufak bir yaralamayla çikip ortaya iste bakin bunu bize bir azinlikta olan bir túrkún saldirdigi seklinde bir uydurma bahanesiyyle karsi saldiriya geçerler buna da bir milliyetcilik sómúrúsú denir. ne demisler.Tarih herseyi gósteriyor. Dúnya dóner dóner de eski yerini bulur. "eden bulur inleyen ólur" mesele budur arkadaslar.
BG.MESTANLI ZEYBEKLER YONETIMI 2009-11-21 17:42:00
Gecmis olsun arkadasimiz.Allah sizlere sifalar versin.
Kara Ibrahim Aga 2009-11-21 18:16:02
Vay Gavatlar vay.Bulmushlar kime saldiraciklarini.
Adash gechmish olsun.Tabi degerleri olanlara görüshü achik ve Demokrasiyi bensemish insanlara.
Unutmamak gerekir ki Türkiyede de ne-kadar,gazeteci sirf dogrulari yazdiklari ichin öldürdüler.Hemde Türklerin tarafindan.Ne kadar aydinin da ayni kaderi paylashtini.
Ve shimdi de aynisi devam ediyoru.Insanlari korkutarak
Aydinlari,gazetecileri hapse atarak Cumhuriyete meydan okuyarak telefonlari dinleterek ve ülkede öcü korkusu salarak pis ve insan dishi rejimini kurmaya bashardilar.Karshilarinda ne varsa yok ettiler.
Askerin sesi chikmaz oldu,sivil örgütleri zaten Kenan Pasha yok etmishti,zengin züpelerin örgütü TÜSIYAD yok oldu.Yani Cumhuriyetin ismi varda kendisi yok.
Hachenki choban Sülü bilem alaniyoru gazetecilerin önde "Memlekette korku var" diye durum chok vahim demektir.
Gelelim konumuza.
Ne büyük ironi ki bu gün AB irkchilik raporunu achikladi
En chok irkchi saldirilar Italiya ve Auvstruya damish..
Yani 22%.Ama unutulmasin ki orada biri bi yabanciya "Kanaka" dedim bilem kayda aliniyoru.
Ama Yunanistanda Bulgaristanda,dayak da yesek her türlü haksizliga da urasak hich kimse kayda almiyoru ve bu bilgileri AB onuna sunmuyoru.
Bu ishin görevlileri olan Bulgaristan AB-Parlementerleri ve "Insan haklari komisiyonunda" chalishan Hüsmenova ve Metin Kazik..E nerede bunlar,ne ish yapiyorlar?Shimdiye kadar kach konuda yazili ve ya sözlü achiklama yapmishlar?
Ama suchlari onlarin degil.Onlari oralara yollayan Parti yönetimi.Hich dil bilmeyen,hukuktan anlamayani oralari gönderirsen böyle olur.
Aynisi ve daha vahimi parlamentoda ekonomi konulari tartishilirken yashaniyoru.Araba tamircileri,köy mualimleri,hayvan doktorlari,traktoristler ne söylesin ki?
Söz bilem istemiyorlar..Ahhh kimler yönetiyor Ahalimizi.
Kubiler ve öyleleri.Bunlari uygar dünyada Millet vekili degil köy Muhtari bilem sechmezler ama bizde "Elit" yerine gechoyrlar Firildakin dedi gibi..
E ne yapalim,basha gelen chekilir..
Adash bir kere daha,gechmish olsun.
Gümülcine Türk Konsuzlugndan bi kinama yok mu bu olaydan dolayi?
Gruevo.Com Ekibi 2009-11-21 18:40:41
Acil siflar ibrahim abi ve sana saldiranlarin cezasiz kalmamsi temeli etiyorum ve arzu etiyorum keske böyle seyler olmsa fakat malsef turk dusmanli her yerde var vede var olmaya devam etcek bizim öz gardaslarimizin icinde 4-5 hötveren oldu surce bizler birlik ve berberlik olmayiz o hötverenler kendilerini o partiden gosteriyolar fakat olan biteni oreniyolar ve yapcaklari yine yapiyolar ya oldun gibi gorun yada gorunme diye laf vardir icimizden hayinleri temizlersek gersi ip gibi gelir saygilar ve sevgilerle G.Mert Isvecden
Fatih 1453 2009-11-21 19:10:41
Geçmiş olsun Kardeşim. Allah'tan acil şifalar diliyorum.
Umarım bunu yapan alçaklar cezasını bulur.
İbrahim Baltalı/Gümülcine 2009-11-21 19:14:13
Arkadaşlar çok sağolın. Yazılarınızla bana bu zor günümde destek çıkıyorsunuz. Balkanlar'da Türklük ilelebet yaşayacaktır. Bizler böyle ayak lapıdılarından korkacak insanlar değiliz. Doğru bildiğimiz yolda ilerleriz. Şimdilik bu kadar hepinize bir kez daha teşekkürler. Aralık veya Ocak'ta Kırcaali'de buluşmak dileğiyle herkese selamlar.
Üzülmeyin ciddi bir şeyim yok!!!
Durmuş ARDA 2009-11-21 19:34:25
Sayın İbrahim Baltalı’ya geçmiş olsun.

Haberi okuduğumda çok üzüldüm.
Umarım olayın failleri yakalanır ve hak ettikleri cezayı alırlar.
Bu arada Sayın Baltalı’nın sağlık durumunun iyi olduğunu bizzat kendisini arayarak öğrendim.
Böyle bir saldırı beklemediği için olay yerine tedbirsiz ve yalnız gittiğini söyledi. Kendisi söylemese de, Baltalı’ya karşı organize bir saldırı olduğu düşüncesindeyim.
Bir gazeteciyi kanlar içinde bırakacak bir saldırı, uygar dünyanın her yerinde protesto edilir.
Bu saldırı, Yunanistan Büyükelçilikleri, Konsoloslukları ve Yunanistan dış temsilcilikleri önünde protesto edilmeli.
Bu protestolar, İnsan Hakları Dernekleri ve diğer Sivil Toplum Örgütlerinin organizasyonu altında yapılmalı.
Sayın Baltalı’ya bundan sonra daha tedbirli davranmasını temenni ederek, acil şifalar diliyorum.
Erdinç KAHRAMAN 2009-11-21 20:24:04
Bu alçakça saldırılar, Türkleri yıldırmaya yönelik beyhude çabalardır.

Ne kadar kudurursanız kudurun, hem Bulgaristan'da hem de Yunanistan'da Türkler varlıklarını sürdüreceklerdir.

Bu alçakların sert kayaya çarpacaklArı günler çok yakın.

Sayın Baltalıya geçmiş olsun..

Kendisine yapılan alçaklığı lanetliyorum.
fes 2009-11-21 20:41:29
Yunanlılar balkanların en klleş ve en korkak milletidir. Savunmasız insanlara saldırmak onların kanında vardır.

Yanındayız İbrahim abi, türklük adına verdiğin mücadeleden dolayı hepimizin takdirini kazanmış durumdasın.
Yrd.Doç.Dr. Halim ÇAVUŞOĞLU 2009-11-22 01:29:52
Ortak bağrımızı ve bünyemizi oluşturan "BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI"na ilişkin yazdıklarımız ve yaptıklarımız itibarıyla birbirimizi çoktandır "ismen" tanıyor ve biliyor olmamıza rağmen, ancak daha geçtiğimiz yaz tatilinde Gümülcine'deki bir Türk fotoğrafçının işyerinde tesadüfen karşılaşarak "yüzyüze" de tanışma şansına ve şerefine sahip olduğumuz ve 40 yıllık "candan dost" ve 4000 yıllık "kandan akraba" misali özlemle, gururla ve hararetle kucaklaştığımız "RODOP RÜZGARI" dergisi sahibi ve yazarı değerli dostum, mert, dürüst ve aydın insan İbrahim BALTALI'ya;

Gümülcine'de noktalanan "29 Ocak 1988 Türklük Yürüyüşü"nün 2. yıldönümü olan 29 Ocak 1990 tarihinde Azınlığımızı pusturmak, susturmak, sindirmek ve gözdağı vermek üzere tertiplenen kanlı "Yunan Vandalizmi" olaylarını Gümülcine'de uygulamaya koyan "güruh"un devamı olarak,.. en son İskeçe'de Okçular (Toksotes) köyü camiimizi 3. defa yakmaya teşebbüs eden ve daha bir-iki hafta öncesine değin bahçesinde dalgalanan şanlı Türk bayrağının gönderi bi yerlerine battığından mıdır-nedir "Gümülcine'deki Türk Başkonsolosluğu kapatılsın" (?!) şeklinde üzerlerine vazife olmayan anlamsız ve yakışıksız kampanya başlatarak yaygara koparan, hiç kuşku yok ki Türk Başkonsolosluğu ve Türk Bayrağı kadar "BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI"nın sırf bölgedeki varlığını dahi kendilerine dert edinen, böylece büyük olasılıkla rüyalarında üzerlerine karabasanlar çökerek uykularının kaçmasına yolaçan (eee.."etme-bulma dünyası" bu işte !), içiçe olmak ve aralarında karşılıklı beslenmek suretiyle paranoya düzeyinde "Türk korkusu" ve "Türk düşmanı" duygularıyla sarılıp-sarmalanmış bulunan, bu nedenlerle de Türk ve/veya Türk'e ilişkin bir maddi yada manevi kültür unsuruyla sürekli karşılaştıkları Batı Trakya'daki gündelik yaşamlarında sinirleri burunlarında ve tepelerinin tasları atık dolaşan, tabii ki de onulmaz boyutta "sapkın ve sapık", acınacak düzeyde de "zavallı zevat vede kavat" olan ve ütopik bizans hayalleriyle yanıp-tutuşan "malum" ırkçı çevrelerce gerçekleştirildiğini tahmin edebildiğim bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyorum.

Yunan kolluk güçlerini ve emniyet makamlarını, saldırı sırasında yerine getirdikleri koruyucu ve kollayıcı önlemleri dolasıyla teşekkür ederek kutluyor, "taamüden ve kasten" (önceden planlı ve kasıtlı) olduğu kaygısını, korkusunu ve kuşkusunu taşıdığım bu menfur saldırının sorumlularını, hakettikleri cezaya mahkum edilmelerini sağlamak üzere de en kısa zamanda adalete/mahkemeye sevketmelerini diliyorum. Ve..

"RODOP RÜZGARI" dergisi sahibi ve yazarı değerli dostum, mert, dürüst ve aydın insan İbrahim BALTALI'ya, büyük geçmiş olsun dileklerim eşliğinde, buradan da en içten selam ve sevgilerimi iletiyorum.
Gruevo.Com 2009-11-22 03:38:58
Haberi Ekledim
http://www.gruevo.com/showthread.php/1106-Ibrahim-baltali-ya-cirkin-saldiri

Herkezi Bekleriz
şevked 2009-11-22 08:39:42
Geçmiş olsun İBRAHİM BEY,

Batı Trakyalı kardeşlerimiz başlarına bir olay geldinmi demokratik tepkisin veriyorlar.Bizler gibi değiller.
Rodoplu 2009-11-22 09:33:40
Kardesimize buyuk gecmis olsun
Turk 2009-11-22 11:37:45
Geçmiş olsun İbrahim bey
rny 2009-11-22 17:06:25
gecmis olsun ibrahim bey allah acil sivalar vesin...
Kircalinin daglisi 2009-11-22 17:46:33
yahu bu sitenin haber yorumu bolumlerine biz bati trakyada shu kadarizda yok bukadarizda ama bg de Turkler shukadarda bukadarda ama bg de Turkler bizim kadar olamiyorda muhabbeti yapanlar yunan irkcilardan dayakmi yemishler...

Gechmis olsun Ibrahim Baltali
yeni dunya 2009-11-23 03:30:13
gecmis olsun IBRAHIM ABI,sana yapilan saldiri bize yapilmis sayilir.
recep ay 2009-11-23 14:39:35
geçmiş olsun sayın i. baltalı butür terbiyesizce saldırılarılara nezamana kadar seyirci kalacak bu alcak yunan hükümeti ve polisleri tamamını kınıyor ve tekrar geçmiş olsu haskovo dan sayglar
R. dağlısına 2009-11-24 19:48:56
Yahu kardeşim, yorumunuzdan birşey anlayamadık.Yazınızda ne virgül, ne de nokta. Sadece sonunda üç nokta. Oraya soru işareti denilen gerekiyordu. Siz kime saldırıldığını bile anlayamamışsınız. Nerde Yanbol, nerde Stanbol!!!
K. dağlısına 2009-11-24 19:49:55
Yahu kardeşim, yorumunuzdan birşey anlayamadık.Yazınızda ne virgül, ne de nokta. Sadece sonunda üç nokta. Oraya soru işareti denilen gerekiyordu. Siz kime saldırıldığını bile anlayamamışsınız. Nerde Yanbol, nerde Stanbol!!!
fes 2009-11-25 23:57:21
Her olaya kınama mınama yaparak balıklama atlarsan eğer, irredentalist politikalar izliyor DPS diye duşmanların eline şahane bir arguman vermiş olursun sadece.

Lafın nereye varacağını bilmek gerek. DPS'yi ne olursa olsun eleştirme arzusu insanı zıvanadan çıkarmamalı.

Akıl var mantık var.
Mehmet Serbest- İzmir 2009-11-26 11:42:17
İbrahim Baltalı,Kırcaali haber sitesi dostu, Türklüğün büyük savunucusu,aydın yazarımız ve dostum, büyük geçmiş olsun, çok üzüldüm, bizlerin eksiği çok olduğuna inanıyorum, bu arkadaşımızada yeterince sahip çıkamadık onun için de üzüntümü belirtmek istiyorum bizleri affet kardeşim inşallah bundan sonra gücümüz yettiğince yanınızda olmaya çalışacağız.Siz kendi şahsi çıkarlarınız için değil Türk toplumu uğuruna bu hale düştünüz acılarınızı paylaşıyor ve bir kez daha geçmiş olsun diyorum yapacağımız bir şeyler varsa bizlere bildirin.
Değerli arkadaşlar biliyorsunuz biz Türk toplumu olarak tek bir çatı altında toplanıyoruz ve çatıları da bilirsiniz sütunları ayakta tutar işte bu sütunlarımıza zamanında sahip çıkamazsak sütunlar tek tek yıkılır ve çatının altında kalırız
İbrahim BALTALI kardeşimiz de çatımızın önemli sütunlarından biri olduğuna inanmaktayım
saygılar

not

Bir kaç zaman internete girme imkanım olmadı haberini geç okudum o yüzden bu geçmiş olsun dileğimde geç kaldığım için ayrıca dostumdan özür dilerim
İbrahim Baltalı/Gümülcine 2009-11-26 21:31:16
Sağol Mehmet abi. Yıkılmadık ayaktayız. Yılmıyoruz, korkmuyoruz; çünkü bizlere destek çıkan çok arkadaşımız ve dostumuz var. Güzel yazın için teşekkür ederim. Ciddi bir durum yok. Herşey düzeldi. İlgilenen arkadaşlara sonsuz teşekkürler. Herkese iyi bayramlar diliyorum.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2018    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   e-mail: info@kircaalihaber.com   Webdesign