Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
“TÜRKİYE’DEN GÖRÜNTÜLER” ADLI FOTOĞRAF SERGİSİ, BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

“TÜRKİYE’DEN GÖRÜNTÜLER” ADLI FOTOĞRAF SERGİSİ, BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

25 Kasım 2009

Türkiye Cumhuriyeti'nin Filibe Başkonsolosluğu, Kırcaali “Ömer Lütfi” Kültür Derneği ve Kırcaali Belediyesi tarafından düzenlenen “Türkiye’den görüntüler” adlı fotoğraf sergisi çok sayıda Kırcaaliliyi bir araya getirdi. 24.11.2009’da Kırcaali Belediyesi Kültür evinde açılan sergide yer alan 20 fotoğraf ünlü Türk fotoğrafçı Kutlu Güvenç’e ait. Serginin açılışında bir konuşma yapan Kırcaali Belediye Başkanı müh. Hasan Azis iki komşu ülke olan Bulgaristan ile Türkiye arasındaki ilişkilerin sadece ekonomik alanında olmadığını, kültürel alanda da gelişmektedir dedi. Başkan Azis sözlerine şöyle devam etti:
“ İnanıyorum ki bu sergi iki komşu ülke halkının bir birini daha yakından tanımalarına katkı sağlayacaktır. Böyle yetenekli sanatçıların sayesinde oluşturulan dostluk köprüleri daha sağlam yapılar üzerine kurulacaktır.”
T.C. Filibe Başkonsolosu Sayın Cüneyt Yavuzcan serginin düzenlenmesinde büyük katkısı olan “Ömer Lütfi” Kültür Derneği Müdürü Müzekki Ahmed’e ve Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis’e teşekkür etti. Sayın Yavuzcan iki ülke halkının birbirilerini daha yakından tanımalarının en doğru yolun sanattan geçtiğini belirtti.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS