Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
HÖH KIRCAALİ İL BAŞKANI BAHRİ ÖMER BAL-GÖǒTE

HÖH KIRCAALİ İL BAŞKANI BAHRİ ÖMER BAL-GÖǒTE

08 Aralık 2009

Hak ve Özgürlükler Hareketi Kırcaali İl Başkanı ve Cebel Belediye Başkanı Bahri Ömer, BAL-GÖÇ Genel Merkezi’ni ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Bahri Ömer, BAL-GÖǒün Bulgaristan Türklerinin en güçlü seslerinden biri olduğunu vurgulayarak, “BAL-GÖǒün kuruluşuna bir bakınız; temelinde 1985-89 yıllarında yaşadığımız acı olayların olduğunu göreceksiniz. BAL-GÖÇ, Bulgaristan’daki soydaşlarına her zaman sahip çıkmıştır ve yaptıklarıyla bunu kanıtlamıştır” dedi. BAL-GÖǒün Türkiye’de ve Balkanlar’daki hizmetleriyle marka bir isim haline geldiğini dile getiren Bahri Ömer, böylesi bir dost ocağında olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Bulgaristan Türklerinin yaşadığı sorunları da aktaran Bahri Ömer, Bulgaristan’daki yeni hükümetin etnik barışı bozmaya yönelik girişimlerinden rahatsız olduklarını belirtti.

Ziyarette konuşan BAL-GÖÇ Genel Başkanı Prof. Dr. Emin Balkan, Bahri Ömer’i HÖH Kırcaali İl Başkanı seçilmesinden dolayı tebrik etti ve görevinde başarılar diledi. Bulgaristan’daki gelişmeleri yakından izlediklerini ifade eden Balkan, yeni hükümetin Türk azınlığa yönelik politikalarını eleştirdi. BAL-GÖǒün Bulgaristan Türkleri konusunda taraf olan bir sivil toplum örgütü olduğunu vurgulayan Balkan, bu konuda şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da üzerlerine düşen vazifeyi fazlasıyla yerine getireceklerini vurguladı. Bulgaristan’da HÖH’ün son seçimlerde gösterdiği başarıyı da değinen Balkan, buna rağmen bir takım sıkıntıların yaşandığını ve HÖH yetkililerinin halktan kopuk olmaması gerektiğini söyledi. BAL-GÖÇ yönetimi olarak, önümüzdeki günlerde yapılacak olan HÖH Genel Kurulu’nun şimdiden hayırlı olmasını dileyen Başkan Balkan; HÖH’ün yurtdışı teşkilatlanmasında yeni düzenlemelere gittiğini belirterek, Türkiye’de görevlendirilecek temsilcilerin seçiminde liyakat ilkesine dikkat edilmesi gerektiğini ve bu kişilerin göçmen camiasında saygın ve toparlayıcı bir konumda bulunmasını gerekliliğine dikkat çekti.

Ziyaret esnasında her iki Başkan da iki kurum arasındaki diyalog ve işbirliğinin önemini vurguladı.


Kaynak:


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS