Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7473 Lv.
GBP GBP 2.1232 Lv.
TRL TRL 0.3187 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Ekim 2019
HABERLER » Kırcaali
HÖH GENEL KURUL'U YENİ YÖNETİMİ SEÇTİ

HÖH GENEL KURUL'U YENİ YÖNETİMİ SEÇTİ

12 Ocak 2010

Hak ve Özgürlükler Hareketi /HÖH/ Genel kurul toplantısında yapılan oylamada parti Genel Başkan yardımcıları ve Merkez Yönetim Bürosu üyeleri seçildi.

HÖH Genel Başkan yardımcıları;
Lütvi Mestan,
Hristo Biserov,
Ruşen Riza,
Filiz Hüsmenova,
Aliosman İmamov

Merkez Yönetim Bürosu üyeleri;

Ahmed Doğan, Ünal Lütfi, Kasim Dal, Emel Etem, Lütvi Mestan, Yordan Tsonev, Cevdet Çakırov, Remzi Osman, Hasan Ademov, Ramadan Atalay, Filiz Hüsmenova, Kamen Kostadinov, Aliosman İmamov, Ayruş Haci, Yanko Yankov, Ceyhan İbryamov, Mustafa Karadayı, Hristo Biserov, Ruşen Riza ve Tunçer Kırcaliev.

Kaynak: kh


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Mehmet Yörüker 2010-01-12 22:09:57
Artık oyalanma zamanı geçti. HÖH çok radikal bir muhalefet planı hazırlayıp bunu halka açıklamalıdır. Bulgaristandaki tüm hakkkı yenen, ezilen, sahipsiz kesimleri sahiplenen ve temelinde ırk yada milliyet ayrımı yapmadan, insanlık vurgusu yapan, geniş kesimleri kapsayıcı, bir plana ihtiyaç vardır. Gidilecek yol belli olmadan, strateji olmadan muhalefet olmaz. Görünen o ki HÖH'de bu yönde hiç bir çaba yok. Korkarım ki olmayacak gibi görünüyor. İktidar ne söylerse tersini söylemek, ne yaparsa tersini yapmak ve her yaptığını kötülemekte bir muhalefet stratejisi olabilir. Ama bunun için bile biraz gözü kara olmak AB demokratik standartlarına dayanarak en sert bir muhalefeti göze almak gerekir.
Halim CAVUSOGLU 2010-01-15 15:33:49
Hayırlı olsun !

Pekiii... "HÖH-DPS", bundan sonra ne yapmalı, nasıl bir politika izlemelidir ? "Hariçten gazel okumak" gibi algılanmayacaksa, kanaatimce, birbirine bağlantılı olarak ;

1) Yerel yönetimden genel yönetime ve AP'na kadar belediye başkanı, milletvekili ve AP milletvekili sayısını arttırmayı hedeflemelidir.

2) Hitap ettiği, çıkarları ile hakkını-hukukunu savunduğu ve sorunlarına çözüm aradığı seçmen tabanını genişletmeyi amaçlamalıdır.

3) Demokrasi'nin hazmedebileceği "normal"in ötesinde bir "etnik" ve "milliyetçi" parti görünümü vermemelidir.

4) Ulusal ve uluslararası alanda "normal" kabul edilen beklentiye de uygun olarak "Türkler" başta, "ülkedeki tüm Müslüman unsurlar"ı "seçmen tabanı" olarak kabul etmelidir ve buna uygun bir görünüm vermelidir.

5) Anayasa'ya aykırı olacağından "etnik" bir parti görünümü vermemeye çalışan, ancak zekice bir düşüncenin tezahürü olarak, kısa ismi, Bulgarca isminin yanyana getirilen kelimelerinin "başharfleri" itibarıyla "POMAK" olan, böylece sözkonusu kesime hitap ederek onları kendine seçmen tabanı haline getirmeyi amaçlayan “Barış için Birlik, Otantiklik ve Kültür” (POMAK) partisini yabana atmamalıdır.

6) "Türkler" başta, "ülkedeki tüm Müslüman unsurlar"ı kapsamına alan bir yaklaşımla, "etnik kimlik" ve "etnik köken" tartışmalarına yada polemiklerine sürüklenmeden, çoğunluk yada avantajlı olan bölgelerde ilgili Müslüman kesim olarak onlardan belediye başkanı, milletvekili ve (neden olmasın) AP milletvekili adayı göstermelidir.

7) Böylece, ülkede "Türkler" başta, nüfusu 2 milyonu aşan "tüm Müslüman unsurlar"ın çıkarları ile hakkını-hukukunu savunduğu ve sorunlarına çözüm aradığı bir parti haline gelmelidir.

Diye düşünüyorum. Yoksa,...az-çok bulunduğu oylumda kalsa iyi (öp de başına koy), ne yazık ki büyümez, küçülebilir !
DPS OLMASA KIYAMET KOPAR 2010-01-15 23:57:42
SAYIN HALİM ÇAVUŞOĞLU,20 YILLDIR TÜRK SÖZÜNÜ,TÜRK KELİMESİNİ BİR DEFA OLSUN AĞZINA ALMAYAN PARTİ,KÜÇÜLSE NE OLUR,YOK OLSA NE OLUR.TOPU TOPUNA 200- 300 KİŞİ,PARTİNİN SAĞLADI BALLI-KAYMAKTAN PARMAĞINI YALIYOR,HEPSİ BUKADAR. YERİNE ADAM GİBİ TÜRKLÜĞÜ ÖN PLÂNA ÇIKARACAK,İKİ MİLYON TÜRKE HİZMET EDECEK,TOTALİTER JİVKOF REJİMİNE HİZMET ETMEMİŞ,GENÇ,DİNAMİK,MERT,TÜRKLÜĞÜNÜ VE YAŞADIĞI TOPRAKLARI VE DEVLETİ SEVEN KADROLARLA, YENİ BİR PARTİ KURULUR VE YOLA DEVAM EDİLİR.
turan 2010-01-17 10:08:54
helal süper yorum türkiyed seçimlerde türçülük orada liboşluk yapıyolar sonra bizden türklükten bi şey anlamayan adaylara oy atmamızı istiyolar sonra şumnudan bulgarı aday gösteriyolar bize oy atın diyolar yazıklar olsun

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS