Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
CUMHURBAŞKANI HÜKÜMETİN SUÇLAMALARINI KABUL ETMİYOR

CUMHURBAŞKANI HÜKÜMETİN SUÇLAMALARINI KABUL ETMİYOR

01 Nisan 2010

Anayasaya aykırı davranışlarda bulunmakla suçlanan ve görevinin erken sona erdirilmesine ilişkin girişim parlamentoda kabul edilmeyen Cumhurbaşkanı Georgi Pırvanov, kendisine yönelik tüm suçlamaları reddetti.

Pırvanov, düzenlediği basın toplantısında, hükümet ve Başbakan Boyko Borisov ile görüş ayrılıklarının sürdüğünü ifade ederek, "Hükümet krizle mücadelede başarısız. Halk gelecek konusunda öğüt bekliyor. Bütçe muhtemelen gözden geçirilecek" dedi.

Başbakan Borisov'un krizle mücadelesinin başarısızlığının "gözle görülebilir" olduğunu söyleyen Pırvanov, "Bugünlerde görüşülen 60 kriz karşıtı tedbir, yaz döneminde ya da sonbaharda yetersiz kalacak. O zaman yeni tedbirler gündeme gelecek. Rüzgarın önünde koşmamız gerekmiyor" ifadesini kullandı.

Pırvanov, kendisine karşı girişilen eylemlerin parlamentodan destek görmediğini, buna karşılık kendisine destek verenler tarafından düzenlenen imza kampanyasında 185 bin oy toplandığını bildirdi.

Parlamentoda "cumhurbaşkanı karşıtı bir koalisyon oluşturulduğunu" söyleyen Pırvanov, "Cumhurbaşkanı ile başbakan birbirine rakip olmamalıdır, gerçek bir diyaloğa başlamamız gerekir" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Pırvanov ayrıca, NATO üyesi Bulgaristan'ın askeri üslerini ABD askerlerine kullandırmayı sürdüreceğini belirterek, bu durumun Rusya ile boru hatları alanında yapılan işbirliğine aykırı olmadığını söyledi.

"Bulgaristan'da birçok kişinin Rusya'nın eski devlet düzenini düşünerek, eski kalıpların etkisinde kaldığını" ifade eden Pırvanov, şöyle konuştu:

"Rusya artık farklıdır. Bizim menfaatimiz Rusya ile ikili ilişkilerimizin geliştirilmesini gerektirir. Ancak Rusya ile ilişkilerimizi geliştirirken, NATO ve Avrupa Birliği'nin dürüst ve titiz ortağı olmaya devam edeceğiz."

Kaynak:


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS