Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
KIRCAALİ İNVAZİV TANI LABORATUARINA KAVUŞTU

KIRCAALİ İNVAZİV TANI LABORATUARINA KAVUŞTU

03 Nisan 2010

İnvaziv tanı ve tedavi laboratuarı 01Nisan 2010 tarihinde Kırcaali’de açıldı. Kırcaali ülke çapındaki az sayıda invaziv tanı ve tedavi laboratuarına sahip il merkezlerinden birisidir. Laboratuar resmi olarak bugün, Dr. Atanas Dafovski Çok yönlü Aktif Tedavi Hastanesinde açıldı. 1 milyon levadan fazla para laboratuarın kurulmasına ve donatılmasına harcandı. Yatırım, kamu-özel ortaklığıyla mümkün oldu.
Bu alanda önde gelen uzmanlardan birisi olan Doç. Dr. Yuliya Corgova, “Bu şekilde bizler, modern tıptaki yüksek teknolojilerin hastaların yanında olma ilkelerine cevap veriyoruz” dedi. Kırcaali bölgesinde aynen ülke çapında olduğu gibi kalp ve damar hastalıkları, hasta ve bunlardan doğan ölüm bakımından ilk sırada gelmektedir. Laboratuar, halka zamanında tedavi sağlamak için yardımcı olacaktır. Hastane müdürü Dr. Todor Çerkezov, bugüne kadar kalp krizi geçiren hastalarımızı bu donanama sahip en yakın 110 kilometre uzaklıkta olan Plovdiv kentine naklediyorduk dedi. Laboratuarın yöneticiliğini Dr. Spas Spasov yapacaktır.
Açılışa, Doç. Dr. Bojidar Finkov, Dr. Evgeniy Duşkov, Ulusal Sağlık Sigorta Kasası temsilcileri, Podkrepa Emek Konfederasyonu lideri Dr. Konstantin Trençev, vali ve bölge belediye başkanları katıldılar. Açılış kurdelesini Kırcaali Belediye Başkanı müh. Hasan Azis ile Kırcaali Valisi İvanka Tauşanova kestiler. Tebrik konuşmasında Başkan Azis, “Bölge halkına verilen sağlık hizmetinin yükseltilmesi en önemli önceliklerimizdendir, bu yüzden her zaman yüksek derecede sağlık hizmet kalitesinin verilebilmesi için yeni donanım temin edilmesinde gerekli yardımları sağlamışızdır” dedi. İnvaziv tanı ve tedavi laboratuarının açılışında bulunanlara, hastaneye manyetik rezonansın temin edilmesinden sonra verilen sağlık hizmet kalitesinin yükseltilmesinde atılan bir sonraki adım olduğunu hatırlattı.

Kaynak: KH


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS