Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
22 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
DELİORMAN VE GERLOVO İMAMLARI NÜVVAB’TA SEMİNERDE BİR ARAYA GELDİLER

DELİORMAN VE GERLOVO İMAMLARI NÜVVAB’TA SEMİNERDE BİR ARAYA GELDİLER

10 Nisan 2010

Bulgaristan’daki Müslümanların dini-kültür merkezi – Şumen şehri ve daha net olarak tarihi ilâhiyat okulu olan Nüvvab imamlara yönelik iki günlük bir seminere ev sahipliği yaptı. 3-4 Nisan tarihlerinde yapılan bu seminere Şumen, Razgrad ve Tırgovişte bölge müftülüklerinden olan yaklaşık 60 kadar imam katıldı.
Seminerde imamların faaliyetini alâkadar eden bir çok güncel konu ele alınarak imamlar tarafınca sorumlulukların tam değerli yerine getirilmeleriyle ilgili konuşmalar yapıldı. Bunun yanı sıra imamların teorik bilgileri ve pratik becerilerin tespit edilmesi için herkese ayrı ayrı sınama yapıldı.
İmamlar için sıra seminerlerle devam eden bu etkinlik Omurtag şehri imamı Arif Arifov’un Kuran-i Kerim okumasıyla açıldı. Ondan sonra seminer misafirleri ve katılan imamlar Şumen bölge müftüsü Sn. Mesut Mehmedov ve Razgrad ve Tırgovişte bölge müftüleri Sn. Mehmed Alâ ve Sn. Enver Yahov tarafından selâmlandılar. Seminerin resmi kısmında selâmla konuşması baş müftü Dr. Mustafa Haci de yaparken, kendisi bu bölgelerdeki imamlardan büyük beklentilerini dile getirdi.

Kaynak: Başmüftülük


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS