Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
22 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
VOLEN SİDEROV’UN TÜRKİYE AÇIKLAMASI

VOLEN SİDEROV’UN TÜRKİYE AÇIKLAMASI

12 Nisan 2010

Bulgaristan'da ırkçı görüşleriyle tanınan ATAKA adlı partinin lideri Volen Siderov, Devlet Milli Güvenlik Servisinin (DANS) çalışmalarının Türkiye ve Rusya'ya karşı yoğunlaşması gerektiğini söyledi.

Parlamentoda DANS'in denetiminden sorumlu komisyonun dönem başkanlığını devralacak olan Volen Siderov, Bulgaristan Ulusal Radyosuna (BNR) yaptığı açıklamada, Türkiye ve Rusya'nın Bulgaristan'a karşı "yabancı" ve "düşmanca" çıkarlara sahip olduğunu ileri sürdü.

Türkiye ve Rusya'nın Bulgaristan'a yönelik faaliyetlerinin çok sıkı bir şekilde araştırılması gerektiğini belirten Siderov, "AB üyesi olmayan bu ülkelerin Bulgaristan ile ilgili politikalarının ve faaliyetlerinin analizleri çok iyi yapılmalıdır. Bu faaliyetlerin ülkemizin milli çıkarlarına zarar verip vermeyeceği tespit edilmelidir" diye konuştu.

Bulgaristan'daki uluslararası siyasi gözlemciler parlamentonun çalışmalarına başlamasına iki gün kala ırkçı liderin yaptığı bu açıklamanın, Sofya'nın Ankara ve Moskova ile ilişkilerinde istenmeyen bir gerginlik yaratabileceği görüşünde birleşiyor.

Kaynak: aa


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS