Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
22 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
KIRCAALİ ÇOCUKLARINA 8 TON OYUNCAK BAĞIŞLANDI

KIRCAALİ ÇOCUKLARINA 8 TON OYUNCAK BAĞIŞLANDI

22 Nisan 2010

Dün (21.04.2010) “Çayka” Anaokulu çocuklarına iki büyük koli oyuncak hediye edildi. Hediyeler Uluslar Arası “Bılgariya” Vakfı tarafından Kırcaali belediyesine bağışlanan 8 tonluk oyuncakların sadece küçük bir kısmıdır. Bu oyuncakları vermek için anaokuluna özel olarak vakfın temsilcisi olan Yakov Cerasi geldi. Sayın Cerasi, Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis ve yardımcısı Elisaveta Kehayova eşliğinde okulu ziyaret etti.
Belediye başkanımız, belediye adına vakfa teşekkür etti. Müh. Azis: “Aramızdaki ilişkilerin gelecek yıllarda da sürmesini umut ediyoruz” dedi. Sayın Azis, yaklaşık 70 kolilik bağışın eşit olarak belediye anaokullarına bağışlanacağını belirtti.
Sayın Cerasi: “Bu hediyeleri vermek için Kırcaali Belediyesini seçtiğimize mutluyuz. Vakfımız genelde tıp araç ve gereçleri bağışlamakta, ancak bağış yapmaya yeni alanlar her zaman bulunmakta. Bağışların birçoğu İsveçli Kontes Ester dö Pomeri yardımıyla düzenleniyor” dedi. Sayın Yakov Cerasi, Mayıs ayında Bulgaristan ziyaretleri esnasında Sayın Kontes’i Kırcaali’ye davet edeceğini söyledi.
Yakov Cerasi 1946 yılında Bulgaristan’da doğmuştur. İsrail’de büyümüş, uzun yıllar ABD’de okumuş ve çalışmıştır. 18 yıldır ülkemizde yaşamakta. Sayın Cerasi Uluslar Arası “Bılgariya” Vakfının kurucusu ve başkanıdır.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS