Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
SOFYA’DAN BURSA OSMANGAZİ’YE KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

SOFYA’DAN BURSA OSMANGAZİ’YE KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

22 Nisan 2010

Bulgaristan'ın başkenti Sofya'nın Triaditsa Belediye Başkanı Eftim Eftimov ve Bulgaristan'ın Bursa Konsolosu Evgani Vasilev, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ı ziyaret etti.

Osmangazi Belediyesi'nin Kırcaali Belediyesi ve Türklerin yoğun olarak yaşadığı diğer belediyelerle kurduğu sıcak ilişkileri yakından takip ettiklerini belirten Triaditsa Belediye Başkanı Eftim Eftimov, Osmangazi Belediyesi'yle aynı yakın münasebetleri kendilerinin de kurmak istediklerini ifade etti. Eftimov, Osmangazi Belediyesi'yle kardeş belediye olabileceklerini, böylece ikili ilişkileri daha da geliştirebileceklerini belirtti. Eftimov, ortak projelerle Avrupa Birliği Fonlarından yararlanabileceklerini söyleyerek, Osmangazi Belediyesi'yle proje ortağı olmak istediklerini söyledi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, kendisinin Yunanistan, eşinin ise Bulgaristan göçmeni olduğunu hatırlatarak, zaten iki ülke arasında bir dostluk köprüsünün kurulu olduğunu ifade etti. Dündar, ikili ilişkileri daha da ilerletmek istediklerini söyleyerek, ortak proje geliştirmek konusuna sıcak baktıkların belirtti. Konuk başkan, Dündar'a şehrini temsilen kitaplar ve plaketlerden oluşan çeşitli hediyeler verdi. Başkan Eftimov, Dündar'a mutlaka Sofya'ya beklediklerini ifade etti.

Kaynak: AA


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS