Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
22 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
MOMÇILGRAT’TA ŞÖLEN

MOMÇILGRAT’TA ŞÖLEN

27 Nisan 2010

SV. SV. KİRİL VE METODİOUS MESLEK OKULU KUTLAMALARINDA YEMEK YARIŞMALARI, OYUNLAR VE DANSLAR VARDI

Okul bayramı kutlamalarında 12. sınıf öğrencisi Nurcan Hasan açık havada yapılan salata yarışmasında beceri ve bilgi sergiledi. Bu sene meslek okulundan mezun olacak yarışmacı, pek de alışılmış olmayan ‘Salata Şovu’ yarışmasında birinci oldu. Açık havada yapılan yarışma Momçilgrat (Mestanlı) Sveti Sveti Kiril ve Metodious Turizm ve Gıda Sanayisi Meslek Lisesinin okul kutlamaları çerçevesinde gerçekleşti. 6 öğrenci domates, zeytin, salatalık, limon, peynir ve maydanoz malzemelerinin kullanıldığı salata yapımı dalında yarıştılar. Yarışmanın ikincisi Simeon Kamenov olurken üçüncü yerde de Şerniz Tasim kaldı. Meslek lisesi öğrencileri ‘Otelde ve Restoranda Almanca Konuşmalar’ adı altında bilgilerini sergilediler. Kutlamalar torbalar içinde koşu, Mert Aptullah’ın sunduğu Maykıl Jeksın (Michael Jackson) dansı ve lisenin otantik folklor ekibinin gösterisiyle devam etti.
Momçilgrat Belediye Başkanı Erdinç Hayrullah okul kutlamaları sebebiyle tüm öğrencileri ve öğretmenleri kutladı ve hepsine bol başarılar diledi.
Çarşamba ve Perşembe günleri okulun etnografya sergisi açılacak, bilek güreşi ve atletizm yarışmaları yapılacak, yemek yarışması ve de şaraptan çökeltinin ayırma işlemi gösterilecektir.
Kutlamalara, kardeş okul Türkiye Cumhuriyeti İzmir Menderes Belediyesi Özdere Beldesi Tahir Çamur Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi bir grup öğrenci de katılacaktır.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS