Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
22 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
HASAN AZIS, İNŞAAT DENETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞܒNÜN SU AYNASI EMİRNAMESİNİ YORUMLADI

HASAN AZIS, İNŞAAT DENETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞܒNÜN SU AYNASI EMİRNAMESİNİ YORUMLADI

03 Mayıs 2010

Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis tarafından alınan İnşaat Denetimi Genel Müdürlüğü /İDGM/ emirnamesinde, Su Aynası’ndaki sularının boşaltılması gerektiğini, çünkü yasalara uygun olarak yürürlüğe geçirilmediği yazıyor. Belediye Başkanı basın-yayın mensupları önünde bu emri İdare Mahkemesi’nde istinaf edeceklerini bildirdi. Ona göre, bu emrin Bayındırlık ve İskan Bakanlığına gönderilmesi gerekmekteydi. Çünkü inşa edilen bu tesisin herhangi bir şekilde Kırcaali Belediyesine kullanılmak üzere verilmediğini belirtti. Başkan Azis, Arda nehri yatağının devlet arazisi olduğunu ve belediye başkanı olarak bu araziyle yükümlü olmadığını belirtti.

Belediye Başkanı Hasan Azis daha: “Kırcaali Belediyesi Kullanma Ruhsatı’ndan önceki tamamlama işlerinin yapılmasını öngören Protokol 15’i imzalamıştır, ancak bu belge İnşaat Denetimi temsilcisi tarafından henüz imzalanmamıştır. Lütfen İDGM temsilcileri, bölge yöneticilerini yasalara aykırı davranmaya zorlamasınlar. Belli ki, Su Aynası denilen şov devam etmekte, hem de Kırcaalilerin çıkarlarıyla oynanarak devam etmekte.”dedi.
Belediye Başkanı, Su Aynası’ndaki sular boşaltılırsa nehir yatağı bataklığa dönüşüp ağaç ve bitkilerle dolacağı uyarısında da bulundu.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS