Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
22 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
4. GELENEKSEL KIRCAALİLİLER ŞENLİĞİ YÜZLERCE KİŞİYİ BİR ARAYA GETİRDİ

4. GELENEKSEL KIRCAALİLİLER ŞENLİĞİ YÜZLERCE KİŞİYİ BİR ARAYA GETİRDİ

01 Haziran 2010

30 Mayıs 2010 tarihinde İstanbul Kırcaalililer Dayanışma ve Kültür Derneği’nin düzenlediği 4.Kırcaalililer Şenliği bu yıl da çok sayıda Kırcaalilileri bir araya getirdi.

İstanbul - Çatalca-Balaban köyünde gerçekleşen ve geleneksel hale gelen şenliğin bu yılki konukları Kırcaali Ömer Lütfi Kültür Derneği Folklor ve Müzik Ekibi oldu. İstanbul’un çeşitli semtlerinden gelen Kırcaalililerin yanı sıra Bulgaristan’dan da çok sayıda soydaş şenliğe katıldı. Misafirler arasında başta Ardino Belediye Başkanı Resmi Murad olmak üzere, Kırcaali Belediyesi Meclis Üyesi Ehliman Çoban, Kırcaali HÖH İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Latif Rasim, Kırcaali Ömer Lütfi Kültür Derneği Müdürü ve Kırcaali Haber gazetesi sahibi Müzekki Ahmet yer aldılar.

Açılış konuşmasını yapan Kırcaalililer Dayanışma ve Külütür Derneği Başkanı Bahri Gönülkırmaz tüm katılımcıları Dernek adına selamladı, organizasyona maddi destekte bulunan firma sahiplerine teşekkür etti.

Kırcaali ilindeki tüm belediye başkanlarını temsilen şenliğe katılan Ardino Belediye Başkanı Resmi Murad yaptığı konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verdi. Resmi Murad: ” Bu günlerde her zamankinden fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Bulgaristan vatandaşları ister Bulgaristan’da, ister yurtdışında yaşasınlar aralarındaki bağaları hiçbir zaman koparmamaları gerekmektedir. Bulgaristan’ı şu anda yönetenler, bizlerin bu birliğimizden rahatsız oluyorlar. Ancak biliniyor ki, sizler ve bizler iki ülke arasında dostluk köprüsü oluşturmaktayız. Kırcaali ilindeki tüm belediye başkanlarının sıcak selamlarını sizlere getirmiş bulunuyorum. Nice nice şenliklerde inşallah hep beraber oluruz “ dedi.

Ömer Lütfi Kültür Derneği Müdürü Müzekki Ahmet’de konuşmasında Kırcaalililer Derneği Başkanı’na kendilerini ve folklor ekibini davet ettiği için teşekkür etti, tüm katılımcıları Ömer Lütfi Derneği adına selamladı ve iyi eğlenceler diledi.
40 kişilik Kırcaali Türk Folklor Ekibi sergilediği halk oyunları ve türküleri ile şenliğe katılanları coşturdu. Derneğin müzik grubu ve solistlerinin sunduğu müzik şöleni gün boyu devam etti.

Kaynak: Sebahat AHMET


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS