Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
PLOVDİV’DEKİ DEDEMAN TRİMONTİUM PRİNCESS OTELİN DOLULUK ORANI YÜZDE 45!

PLOVDİV’DEKİ DEDEMAN TRİMONTİUM PRİNCESS OTELİN DOLULUK ORANI YÜZDE 45!

01 Haziran 2010

Dedeman Turizm Yatırımları AŞ'nin Bulgaristan'ın Plovdiv kentinde açtığı otelin genel müdürü Ahmet Doğangün, otelin doluluk oranının yüzde 45-47 arasında değiştiğini söyledi.

Dedeman Trimontium Princess Plovdiv Genel Müdürü Ahmet Doğangün, otelde düzenlediği basın toplantısında, Dedeman Grubu'nun Bulgaristan'da 2 otelinin bulunduğunu, Plovdiv'deki otel binasının tarihi bir yapıya sahip olduğunu ve bunun avantajını yaşadıklarını kaydetti.

Dedeman Grubu'nun binayı 2008 yılında 10 yıllığına kiraladığını ve işletmek için devraldığını ifade eden Doğangün, Sofya'ya göre Plovdiv'de daha kolay yaşam şartları bulunduğunu, trafik sorunu ve hava kirliğinin az olduğunu belirtti.

Öğrenci şehri olan Plovdiv'de yaklaşık 20 bin öğrenci ve 6 büyük üniversite bulunduğunu kaydeden Doğangün, yurt dışından çok öğrenci geldiğini bildirdi.
Çok geniş bir alana yayılan şehirde Türk nüfusun da fazla olduğunu belirten Doğangün, küçük bir şehir olmasına rağmen Plovdiv'de toplam 70 otelin hizmet verdiğini kaydetti.

Doğangün, Dedeman dışında 3 büyük otel daha bulunduğunu, yatak sayısının 7-8 bin civarında olduğunu bildirdi.

Şehrin gece hayatıyla tanındığını, çok fazla restoran ve bar bulunduğunu belirten Doğangün, "Bulgarlar'da evde yemek yapma ve kahvaltı yapma kültürü pek yok. Bu nedenle restoranlar çok iş yapıyor. Ayrıca yemek ve içki çok ucuz" dedi.

-"GEÇEN YIL 125 BİN KİŞİYE HİZMET VERDİK"-

Otelin müşterilerinin yüzde 22'sini Bulgar, yüzde 12,6'sını İtalyan, yüzde 12,5'ini Türk ve yüzde 8,5'ini Yunanların oluşturduğunu kaydeden Doğangün, dünyanın her bölgesinden misafir ağırladıklarını söyledi.
Türklerin oranının yüzde 12,5'te kalmasının nedeninin vize ücreti olduğunu ifade eden Doğangün, "Vize ücreti 120 avro, insanlar bunu hesaplayarak tatil planı yapıyor. Bu ücretin daha az olması, gelen Türk sayısını artıracaktır" diye konuştu.

Otelde 120 kişinin istihdam edildiğini belirten Doğangün, şunları kaydetti:
"AB'nin finans yardımıyla personelimiz için İngilizce kursu başlattık. Eğitime de çok önem veriyoruz. Plovdiv'de bu sektörden aldığımız pay yüzde 25 civarında. Oteldeki doluluk oranı yüzde 45-47 arasında değişiyor. Geçen yıl 125 bin kişiye hizmet verdik. Toplam 22 bin kişi otelimizde geceledi. Diğer kısım yiyecek ve içecek için gelen misafirlerimizden oluşuyor. Büyük bir rakam. Bulgaristan'a kriz geç geldi. Bu yıl da etkisi devam edecek diye düşünüyoruz ama krize rağmen işlerimizde açılma var. Düğün organizasyonları da önemli. Bu tarihi binada düğün ve mezuniyet partisi yapmak bir ayrıcalık. Bu sezon için 50 düğün rezervasyonu aldık. 2010'un ilk çeyreğine pozitif başladık. Nisan ve mayıs ayları rakamları çok iyi, haziran ayını da bu şekilde kapatacağız."

Kaynak: aa


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS