Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
AB BULGARİSTAN’DAKİ EKONOMİK DURUM HAKKINDA ENDİŞELİ

AB BULGARİSTAN’DAKİ EKONOMİK DURUM HAKKINDA ENDİŞELİ

08 Haziran 2010

Avrupa Birliği (AB) Bulgaristan’ın ekonomik verileri hakkında endişeli olduğunu açıkladı. Hatta bu durumdan dolayı ülkeye heyet gönderilmesi planlandığını duyurdu Agence France-Presse’in (AFP). Avrupa Komisyonu’nun Ekonomik ve Mali İşlerden Sorumlu üyesi Olli Rehn, komisyonun Bulgaristan’ın vermiş olduğu ekonomik istatistiklerden endişe duyduğunu ve en kısa zamanda da bu sorunu araştırmak için ülkemize bir heyet gönderileceğini duyurdu.

AB’ye üye ülkelerin maliye bakanlarının toplantısından sonra Rehn: “Bulgaristan’ın sunmuş olduğu ekonomik istatistiklerden kaygı duyuyoruz ve yakında bir heyet gönderme niyetindeyiz” dedi.

Avrupa İstatistik Dairesi Eurostat’ın yeni mali denetim ve soruşturma yetkileri çerçevesinde AB üyesi bir ülkede ilk heyet çalışması olabilir.

Simeon Dyankov’un bakanlığından yapılan açıklamaya göre: “Avrupa Komisyonu’nun Ekonomik ve Mali İşlerden Sorumlu üyesi Olli Rehn’in duyurduğu heyet gönderme, bakanlığımızca Mayıs ayından beri beklenilmektedir” açıklaması yapıldı. Verilerde ayarlama yapıldığını ve buna sebep olarak da “Mart ayı başında özel sektöre yönelik önceden tespit edilmeyen sözleşmelerden doğan ödemelerin” neden olduğu hatırlatıldı. Sonuç olarak da ülkenin bütçe açığı GSYİH’nin (Gayri Safi Yurtiçi Hasıla) %1.9 dan %3.7’ye ayarlandı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS