Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
BURSA, MESTANLI ŞEHRİ İLE KARDEŞ OLDU

BURSA, MESTANLI ŞEHRİ İLE KARDEŞ OLDU

03 Temmuz 2010

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Bulgaristan'ın Mestanlı Belediyesi arasında kardeş şehir protokolü imzalandı. Büyükşehir Belediyesi olarak Balkanlar'da çok sayıda çalışmalara imza attıklarını dile getiren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu protokolle Mestanlı ile olan ilişkilerin daha da gelişeceğini söyledi.

Başkan Recep Altepe, Bulgaristan'ın Mestanlı Belediye Başkanı Erdinç Hayrullah ve beraberindeki heyeti, Heykel'deki tarihi binada kabul etti. İki belediye arasında imzalanacak kardeş şehir protokolü öncesi açıklama yapan Altepe, "Bulgaristan'la 100 yılı aşkın zamandır devam eden kardeşlik ve dostluk bağımız var. Bursa'da yaşayan pek çok ailenin Bulgaristan'da yaşayan soydaşlarımızla kardeşlik bağları var. Bu nedenle biz her zaman onların da yanında olmak istiyoruz. Bu nedenle geçtiğimiz dönem Kırcaali ile Osmangazi Belediyesi'ni, Cebel ile Yıldırım Belediyesi'ni kardeş kent yaptık. Büyükşehir Belediyesi olarak da Filibe'nin ardından Mestanlı ile aramızdaki bağı resmi kardeşlik bağına dönüştürüyoruz. O bölgede birçok çalışmayı hayata geçirdik. Bu protokolle ikili ilişkilerin daha da geliştirilmesini hedefliyoruz." diye konuştu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile kardeşlik protokolü imzalamanın kendilerini için büyük bir önem taşıdığını dile getiren Mestanlı Belediye Başkanı Erdinç Hayrullah da, "Mestanlı halkı adına bu kardeşliğin oluşumuna katkı veren başta Başkan Recep Altepe olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Belediyeler arasında başlattığımız bu kardeşlik ilişkisinin okullar ve sivil toplum örgütleri arasında da yaygınlaşacağını umuyorum." dedi.

Konuşmaların ardından iki başkan arasında kardeşlik protokolü imzalanırken, Başkan Altepe, ziyaretin anısına Mestanlı Belediye Başkanı Hayrullah'a Büyükşehir Belediyesi flaması, Bursaspor forma ve atkısı hediye etti.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS