Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER » Dünya
AŞIRI SAĞCI ATAKA LİDERİ SİDEROV TÜRK BAYRAĞINI İNDİRDİ

AŞIRI SAĞCI ATAKA LİDERİ SİDEROV TÜRK BAYRAĞINI İNDİRDİ

08 Temmuz 2010

Avrupa Birliğine üye Bulgaristan hükümetinin gizli ortağı konumundaki aşırı sağcı Siderov sözde Bulgaristan vatanseverliği kılıfı altına farklı ırklar ve dinlere saldırmaktan ve onları kışkırtmaktan vazgeçmiyor.

Türk düşmanlıyla bilinen aşırı sağcı Ataka partisi lideri Volen Siderov ve yandaşları, Sofya’da canlı yayına hazırlanan TRT ekibini sözlü taciz ettiler. Bununla kalmayıp canlı yayın masası üzerinde Türk Bayrağını indirdiler. Balkan Ekspresi yayın ekibi Plovdiv ve Kırcaali’deki yayınlarından sonra başkent Sofya’daki tarihi “Sv. Aleksandır Nevski” kilisesi önünden yayına hazırlanırken “vatansever” aşırı sağcılar bunun ekonomik yoldan yeniden Osmanlı İmparatorluğu kurma girişimi olduğunu savunarak yayın ekibini bastılar.

TRT ekibinin soğukkanlı davranışı bu tatsız olayın büyümesini engelledi. Balkan Ekspresi ekibinde danışman olan Türkiye Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi Balkan Uzmanı Erhan TÜRBEDAR bu hareketin bir barış hareketi, Balkanlarda yaşayan insanları tanıma ve anlatma girişimi olduğunu söylese de küplere binen Siderov bildiğini okumaya devam etti. Oysa yayın ekibi altı ay önce Bulgaristan Dışişlerinden bu projeyle ilgili Bulgaristan’da çekim izni alındığını önceden duyurmuştu.

Türkiye’nin Avrupa Birliğine (AB) girmesine karşı imza kampanyası başlatan VMRO yandaşları barış ekspresini “Türkiye AB’den dışarı!” pankartlarıyla karşıladılar.

Kaynak: İsmail KÖSEÖMER


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS