Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
TÜRK-BULGAR-YUNAN DOSTLUĞU HAFTASI STAMBOLOVO’DA BAŞLADI

TÜRK-BULGAR-YUNAN DOSTLUĞU HAFTASI STAMBOLOVO’DA BAŞLADI

12 Temmuz 2010

Haskovo’ya bağlı Stambolovo’da 11 Temmuz 2010 Pazar günü düzenlenen Türk-Bulgar-Yunan dostluk müzik festivali coşkuyla kutlandı.

Bugün Haskovo’da ve yarın da Dimitrovgrad’da devam edecek olan festivalin Stambolovo’daki açılışını Stambolovo Belediye Başkanı Macit Mandacı yaptı. Gelen misafirler arasında T.C. Filibe Başkonsolosu Cüneyt Yavuzcan, Türkiye Trakyalılar Vakfı Başkanı Ayhan Çevik ve eşi, HÖH Milletvekili Güner Serbest bulundular.

Trakyalılar Vakfı Başkanı Ayhan Çevik açılışta yaptığı konuşmada, Türk Yunan ve Bulgar halkları arasındaki dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin geliştirilmesine verdikleri önemi vurguladı.

Trakyalılar Vakfı tarafından düzenlenen ve finansmanı sağlanan organizasyonda Stambolovo folklor ekibi ve amatör kızlar grubu, Edirne’den HOTEAD ve Yunanistan’dan Orestiyada folklor ekipleri gösteri yaptılar.

HOTEAD (Halk Oyunları - Tiyatro Eğitimi, Kültür Araştırma Gençlik ve Spor Kulübü Derneği) folklor ekibinin sergilediği kına gecesi gösterisi büyük beğeni topladı.

Misafirleri selamlamak için Kırcaali’den gelen “Dostluk “ saz grubu Stambolovo Stadyumunda herkesi coşturdu. Saz grubunun çaldığı Rumeli türküleri sırasında Bulgar Yunan ve Türk grupları üyeleri sahneye çıkarak dans ettiler ve birlikte halay çektiler.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS