Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
BULGARİSTAN TÜRKİYE’NİN AB ÜYELİĞİNE ENGEL OLMAYACAK

BULGARİSTAN TÜRKİYE’NİN AB ÜYELİĞİNE ENGEL OLMAYACAK

12 Temmuz 2010

Anadolu Ajansına verdiği röportajda Dışişleri Bakanımız Nikolay Mladenov: “Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) üye olma isteği sürecinde Bulgaristan zorluklar yaratacak en son ülkedir ” dedi.

Ülkemizin bir numaralı diplomatı Türkiye’ni AB üyeliği hakkında şunları söyledi: “Bulgaristan Türkiye’nin AB üyelik sürecine karşı gelmeyecektir. Bizler AB’nin yeni üyesiyiz. Türkiye’yi çok iyi anlıyor ve izliyoruz. Bundan dolayı bu girişimini destekliyoruz”.

Eski bir röportajında Türkiye’nin AB’ne girme sürecinin yolu uzun olduğunu ve 15 ile 20 yıl arsı sürebileceği kelimeleri hatırlatıldığında şu yanıtı verdi: “”20 yıl” gibi kelimeler sarf etmedim. Bizler Türkiye’nin AB’ne dahil olma isteğini destekliyoruz. Tabi ki bu süre Türkiye’nin atacağı olumlu adımlara bağlıdır”

Yaptığı açıklamaya göre gerekli reformların yapılması, insan hakları ve demokrasi alanında atılacak adımlar ve AB kriterlerin uygulanması Ankara’ya bağlıdır.

Bakan Mladenov Bulgaristan’ın ne Türkiye “ne de herhangi bir ülke” lehinde lobi girişiminde bulunmayacağının altını çizdi.

Kaynak: İsmail KÖSEÖMER


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS